2017 metais realizuotos idėjos

2017 metais realizuotos idėjos

Renginių kalendorius

16.00 Val.
10:00 - 15:00 Val.

1. Suoliukas kairiarankiams ir dešiniarankiams


      Visa visuomenė daug laiko praleidžia sėdėdama, nuo ko laikysena tampa ydinga. Kairiarankiams tinka visi esami suoliukai. Dešiniarankiams siūlomas suoliukas, ant kurio sėdint koreguojama stuburo juosmeninė dalis, perkeliant dubens svorį į dešinę. Dešiniarankiai žmonės sėdint išlaiko svorį kairiąją liemens puse, kad galėtų dirbti dešine ranka, nuo ko kairė liemens pusė yra ilgesnė. Juosmeninėje dalyje atsiranda skoliozė į kairę. Sukurtas suoliukas padeda perkelti liemens svorį į dešinę ir taip ištaisyti juosmeninę skoliozę. 

Idėjos autoriai: Klaipėdos valstybinės kolegijos lektorė Asta Norbutaitė, Ernesto Galvanausko profesinio mokymo centro inžinerinės pramonės ir statybos skyriaus vedėjas Fernandas Narkus, pedagogai Aina Trapienė  bei profesijos mokytojas Donatas Lubys.

2. KVK studijų programų pristatymo, naudojant papildytos realybės technologijas, kūrimas


       Pastaruoju metu matoma virtualios ir papildytos realybės (virtual reality and augmented reality) populiarėjimo tendencija. Pingant aparatūrai ir tobulėjant programinei įrangai ši technologija tampa prieinama ir eiliniam naudotojui. Jau dabar virtuali ir papildyta realybė naudojama pramogų versle, žaidimuose. Taip pat ši technologija randa pritaikymą statyboje, medicinoje, karyboje ir kitose srityse. Tokios technologijos privalumai akivaizdūs – naudotojas gali sąveikauti su aplinka, kuri sukuriama tik skaitmeniniame pavidale. Nereikia kurti materialaus objekto, nereikia kurti materialios aplinkos. Papildyta realybė leidžia į matomą realią aplinką „įsileisti“ skaitmeniniu būdu sukurtus objektus – nuo statinių aplinkos elementų (pavyzdžiui, IKEA virtualių baldų „pasimatavimo“ programėlė) iki dinaminių gyvūnų ar herojų, sąveikaujančių su naudotoju ar su aplinka. Turint omenyje šias technologijų galimybes ir sprendžiant, kokiu būdu pagyvinti kolegijos prezentacijas parodose, kilo ši idėja - sukurti kolegijos pristatomąją medžiagą, pagrįstą papildytos realybės principu. Pateikiama animuota medžiaga, vaizdžiai pristatanti studijų programą. Taip pat pateikiami ir keli tai programai būdingi duomenys (skaičius, diagrama, tekstas) – taip pat animuoti. Visa tai galima interaktyviai valdyti. 


3. Suoliukas Bachmano dvaro bendruomenei: idėjų generavimui ir bendriems darbams

 

          Šia idėja siekta pažymėti Bachmano dvaro sodybos kultūrinę - istorinę atmintį. Pagrindinis tikslas, tai noras prisidėti prie draugiškos gyvensenos aplinkos kūrimo. Plėsti ir kurti Paupių bendruomenės narių poilsio zoną bei palaikyti iniciatyvą tolimesniam įgyvendinimui statyti vardinius suolelius. Paupių bendruomenės nariai buvo nustebinti, tačiau džiugiai priėmė šios idėjos įgyvendinimo rezultatą. Pristatymo metu Paupių bendruomenės pirmininkė dėkojo bendruomenės vardu kolegijos atstovėms už gražią iniciatyvą bei pareiškė norą prisidėti prie naujų idėjų įgyvendinimo ir sutiko geranoriškai bendradarbiauti rengiant bendrus projektus, kurie padėtų plėsti bendradarbiavimą tarp dviejų bendruomenių ir prisidėtų prie darnios aplinkos kūrimo. Paupių bendruomenės aktyvinės darbo grupės nariai pažadėjo tęsti „vardinio suoliuko“ idėjos įgyvendinimą ir skatinti į tai įsitraukti visu bendruomenės narius.

Partneriai
ir draugai

Jūsų išsakyta nuomonė yra anoniminė. Jeigu pageidaujate gauti atsakymą asmeniškai, komentaro laukelyje nurodykite savo kontaktus.