2018 metais realizuotos idėjos

2018 metais realizuotos idėjos

Renginių kalendorius

16.00 Val.
10:00 - 15:00 Val.

2018 m. taikomosios mokslinės veiklos idėjų konkurse “Darni aplinka – sveika visuomenė” pristatytos trys idėjos:

 1. Virtualūs pojūčiai paskaitose

Projekto idėja siejama su virtualios realybės technologijų panaudojimu studentams paskaitų metu. Tai galimybė studentams atsidurti visiškai kitoje aplinkoje ir pajusti kitokius pojūčius. Stebint vykstančius pokyčius inovacijų diegimo srityje, nauji produktai ar paslaugos sparčiai perkeliamos į virtualią realybę. Studentai užsidėję virtualios realybės akinius pateks į erdvę, kurioje atsiranda galimybė analizuoti įvairias problemines situacijas, kurti virtualios realybės vaizdinius.

Virtualios realybės (VR) taikymas  tampa neatsiejama gyvenimo dalimi. Nauji produktai, paslaugos sparčiai perkeliamos į virtualią realybę. Virtuali realybė neprideda papildomų elementų į tikrovę, tik perkelia į kitą erdvę. Šios idėjos įgyvendinime dėstytojai ir studentai galėjo prisiliesti prie kitokios patirties, vystyti kūrybiškumą, išbandyti technologijas. Turizmo administravimo studijų programos studentai paskaitų metu vyko į ekskursiją, filmavo ir rengė medžiagą VR pagrindu, tuomet atliko ekskursijos analizę. Studentai, kurie nevyko į ekskursiją, galėjo ją įvertinti ir išanalizuoti pagal parengtą medžiagą virtualioje aplinkoje. Projekto metu parengta Virtualios realybės kūrimo ir naudojimo metodika. Sukurti filmai pateikti tinklaraštyje socialiniame tinkle Facebook, KVK Turizmo ir rekreacijos katedros puslapio papildomoje nuorodoje TRK Virtualios realybės filmai. Naudojantis virtualios realybės akiniais 360 video filmus galima žiūrėti ir YouTube paskyroje.

2. Idėjų generatorius

Tikslas – patraukliai, vizualiai, prieinamai leisti pateikti savo idėją ir sekti jos įgyvendinimą. Taip pat nesudėtingai prisijungti prie idėjų įgyvendinimo savo sprendimais, žiniomis, finansais ir savo laiku. Tikslinė grupė – studentai, dėstytojai, personalas, socialiniai partneriai. Kiekvienas studentas, darbuotojas ar partneris gali pateikti savo idėją kolegijai. Deja, pats pateikimo, o ypač įgyvendinimo sekimas yra gana sudėtingas, visiškai nevaizdus, ir visiškai neturi potencialo pritraukti jaunus žmones generuoti idėjas, taip prisidedant prie mūsų visų gerbūvio gerinimo. Siūlomas sprendimas ne tik leidžia supaprastinti idėjų pateikimo procesą (net nesigilinant į organizacinius klausimus – kas turi spręsti, kas atsakingas už finansavimą ar realizaciją), bet ir visą informaciją apie idėjas pateikia vizualiai patrauklia forma. Taip pat sprendimas suteikia galimybę norintiems prisijungti prie idėjos realizavimo.

Trumpai internete aprašius idėją ir užpildžius klausimyną, automatiškai sugeneruojamas internetinis idėjos puslapis, QR kodas su nuoroda į puslapį ir stende atsiranda idėjos „skyrelis“ su atitinkama indikacija. Bet kas, priėjęs prie stendo, gali susipažinti su idėjomis (naudodamasis QR nuoroda į idėjos puslapį) ir, jei turi noro ir galimybių – prisijungti prie idėjų įgyvendinimo (per tą patį puslapį).

Idėjų inkubatorius - tai:

 • Idėjų išsakymas;
 • Jungimasis į grupes, tarpkryptiniai sprendimai;
 • Sprendimų paieška ir inovacijų sukūrimas;
 • Greitesnis rezultato gavimas.

Tad:

 • registruokite naujas idėjas internetu (https://www.kvk.lt/idejubankas/www/ideja1_dashboard.php) arba mobiliuoju telefonu (naudojant QR kodą);
 • prisijunkite prie registruotų idėjų įgyvendinimo;
 • užsitikrinkite idėjos matomumą nuo jos registravimo iki įgyvendinimo;
 • apjunkite savo resursus idėjos įgyvendinimui (tiek administracijai, tiek autoriams);
 • užsitikrinkite grįžtamąjį ryšį – idėja nepaliekama be peržiūros, pasiūlymų, galimybių įvardinimo;
 • diskutuokite ir reitinguokite idėjas.

3. Ašių apkrovų kitimo demonstracinis maketas

Idėja - sukurti maketą, kurio pagalba būtų galima pademonstruoti ašių apkrovų kitimą kintant krovinio padėčiai puspriekabėje. Pakrovimo vietoje tik gana retais atvejais būna svarstyklės ir galima tiksliai žinoti krovinio svorį. Dažniausiai jį tenka spėti iš akies ir nerizikuodami gauti baudos vilkikų vairuotojai turi važiuoti pustuščiai, o tai didina ekonominius nuostolius. Apkrovos paskirstymas apsaugo nuo varančiosios ašies perkrovų po dalinio priekabos iškrovimo. Tinkamai paskirsčius apkrovas pagerinamos važiavimo savybės staigiuose posūkiuose ir sumažinamas padangų dilimas. Pagal ašies apkrovą automatiškai sumažinamas slėgis puspriekabės galinės ašies oro pagalvėse ir atkuriamas tinkamas svorio paskirstymas iškrovus dalį krovinio. Sumažinus paskutinės ašies apkrovą, mažiau dyla padangos dėl trinties, o dėl sutrumpintos efektyvios bazės pagerėja priekabos manevringumas.

Dirbant su sukurtu maketu galima išmokti teisingai paskirstyti apkrovas. Vizualiai matant apkrovos paskirstymą, aiškiau galima suvokti svorio pasiskirstymo įtaką bei svarbą.

 

Partneriai
ir draugai

Jūsų išsakyta nuomonė yra anoniminė. Jeigu pageidaujate gauti atsakymą asmeniškai, komentaro laukelyje nurodykite savo kontaktus.