Atviroji prieiga

Atviroji prieiga

Renginių kalendorius

16.00 Val.
10:00 - 15:00 Val.

 Atviroji prieiga – tai nemokama interneto prieiga prie mokslinių tyrimų produkcijos (mokslinių straipsnių, tyrimų duomenų, konferencijų pranešimų ir kitos medžiagos), kurią kiekvienas vartotojas gali laisvai skaityti, kopijuoti, spausdinti nedidelį skaičių kopijų, įsirašyti į savo kompiuterines laikmenas. Atvirosios prieigos plėtra suteikia galimybę skleisti mokslinių tyrimų rezultatus pasaulyje bei suteikti geresnę prieigą prie pasaulinių mokslo informacijos išteklių.

Atvirojoje prieigoje esantys šaltiniai yra puiki alternatyva prenumeruojamose duomenų bazėse kaupiamiems ištekliams, nes ilgus metus gyvavusi mokslinės komunikacijos sistema, kurios pagrindą sudaro vis branginama komercinė leidyba, nebetenkina mokslo proceso dalyvių. Mokslininkui, jo institucijai ir visuomenei nereikia dar kartą mokėti už prieigą prie tyrimo, kuris dažnu atveju jau buvo finansuotas iš mokesčių mokėtojų lėšų, rezultatų.

Atviros prieigos ištekliai

Atvirosios prieigos išteklių katalogai

  • DOAJ – recenzuojamų laisvos prieigos mokslinių žurnalų katalogas (visos pagrindinės mokslo šakos).
  • OpenDOAR akademinių atvirosios prieigos talpyklų katalogas (visos pagrindinės mokslo šakos). 
  • ROAR atvirosios prieigos talpyklų registras su nuorodomis į institucines talpyklas visame pasaulyje (visos pagrindinės mokslo šakos).
  • DOAB – atvirosios prieigos knygų katalogas (visos pagrindinės mokslo šakos).
  • WorldWideScience – jungtinė paieškos sistema, kurioje paieška vienu metu atliekama daugiau kaip 90 atvirosios prieigos talpyklų ir duomenų bazių. 

LIETUVOS ATVIROSIOS PRIEIGOS IŠTEKLIAI

Elektroninių žurnalų rinkiniai

Atvirosios prieigos talpyklos

  • eLABa – Lietuvos akademinė elektroninė biblioteka.
  • ETD – Lietuvos elektroninės tezės ir disertacijos.
  • Lituanistikos duomenų bazė – humanitarinių ir socialinių mokslų tyrimai, kurių objektas yra Lietuvos valstybės, visuomenės, kultūros, lietuvių tautos, kalbos raida ir dabartis.

Partneriai
ir draugai

Jūsų išsakyta nuomonė yra anoniminė. Jeigu pageidaujate gauti atsakymą asmeniškai, komentaro laukelyje nurodykite savo kontaktus.