Konkursai

Konkursai

Renginių kalendorius

16.00 Val.
10:00 - 15:00 Val.

Klaipėdos valstybinė kolegija kiekvienais metais organizuoja taikomosios mokslinės veiklos idėjų konkursą „Darni aplinka – sveika visuomenė“.  Konkurso tikslas – generuoti taikomosios mokslinės veiklos idėjas, plėtoti bendradarbiavimą (studijos-mokslas-verslas), įgyvendintų idėjų/rezultatų sklaidą ir taikymą. Konkursui teikiamos iš įvairių sričių. Konkursui gali būti teikiamos tik naujos idėjos (daiktai, maistas, programa, prototipas, kita taikomoji mokslinė veikla), kurios atspindėtų STUDIJŲ-MOKSLO-VERSLO sąjungą, ir temą „Darni aplinka – sveika visuomenė“.

Atėjus pavasariui ir mes suaktyvėjame, pabunda mūsų mintys ir kyla daug įvairių idėjų. Siūlome nelaikyti jų tik sau - išsakykite, būkite išgirsti ir tegul jūsų idėjos bus įgyvendintos. Kviečiame visus - ir dėstytojus, ir studentus, ir visus kolegijos darbuotojus - dalyvauti kasmetiniame taikomosios mokslo veiklos idėjų konkurse "DARNI APLINKA - SVEIKA VISUOMENĖ".

2019 m. taikomosios mokslo veiklos idėjų konkurse “Darni aplinka – sveika visuomenė” pristatytos penkios idėjos:

1. 3D technologijų pritaikymas maisto spausdinimui

Projekto idėja – ištirti 3D spausdinimo technologijų pritaikymo konditerijos gaminių spausdinimui galimybes ir sukurti 3D maisto spausdintuvą. Ši technologija leistų naudojant maistą sukurti sudėtingas geometrines formas, ko rankomis padaryti nebūtų įmanoma.

2. Palanki (darni) aplinka vaikams ir suaugusiems: pojūčių edukacija sukuriant sensorines erdves

Projekto idėja – įrengti du refleksoterapinius takus: Gindulių kaimo bendruomenės laisvalaikio zonoje bei Paupių bendruomenei prie tvenkinio Jaunystės gatvėje. Sveikatingumo takus planuojama įrengti remiantis Sebastiano Kneipo sukurtu holistiniu sveikatos gerinimo būdu, sveikatos filosofija, kuri remiasi penkių elementų sistema. Įkurtos netradicinės sveikatinimo ir aplinkos gražinimo erdvės padės bendruomenių nariams siekti darnios aplinkos vystymo, bendruomeniškumo, ugdys bendruomenės narių teigiamą požiūrį prevencinei sveikatos priežiūrai.

3. Virtualūs dviračių maršrutai Klaipėdos mieste


Idėja tęstinė – siejama su virtualios realybės turizmo produktų kūrimu. Norima sukurti papildytos virtualios realybės video filmus, kuriuose rodomi Klaipėdos miesto dviračių maršrutai, pateikiama maršrutų kelio dangos kokybė, įdomiausios ir vaizdingiausios maršruto vietos, papildant tai 2D žemėlapyje nurodytomis vietomis.


4. Bibliotekos erdvių pritaikymas studentų poreikiams


Idėja – siekiama sukurti paslaugų įvairovę, aplinką, kurioje kiekvienas į ją ateinantis rastų ne tik poreikius atitinkančią informacinę ir fizinę aplinką, tyliąsias darbo vietas, triukšmingesnes skaityklas, bet ir poilsio saleles jaukiam pokalbiui prie kavos puodelio. Norima suteikti galimybę bibliotekoje studijuoti kartu su vaikais.


5. Interaktyvi bibliotekos pavėsinė – „Ateik į kiemą“


Idėja – kultūrinė, mokymosi bei laisvalaikio zona po atviru dangumi skirta kolegijos bendruomenei. Formuoti draugišką, atvirą, inovatyvų požiūrį į šiuolaikinę biblioteką – biblioteką be sienų.

Idėjos buvo įvertintos ir nutarta prisidėti prie dalies jų įgyvendinimo. Lauksime realizuotų sprendimų!

Partneriai
ir draugai

Jūsų išsakyta nuomonė yra anoniminė. Jeigu pageidaujate gauti atsakymą asmeniškai, komentaro laukelyje nurodykite savo kontaktus.