Konkursai

Konkursai

Renginių kalendorius

16.00 Val.
10:00 - 15:00 Val.

Klaipėdos valstybinė kolegija kiekvienais metais organizuoja taikomosios mokslinės veiklos idėjų konkursą „Darni aplinka – sveika visuomenė“.  Konkurso tikslas – generuoti taikomosios mokslinės veiklos idėjas, plėtoti bendradarbiavimą (studijos-mokslas-verslas), įgyvendintų idėjų/rezultatų sklaidą ir taikymą. Konkursui pateiktos idėjos iš įvairių sričių. Konkursui gali būti teikiamos tik naujos idėjos (daiktai, maistas, programa, prototipas, kita taikomoji mokslinė veikla), kurios atspindėtų STUDIJŲ-MOKSLO-VERSLO sąjungą, ir temą „Darni aplinka – sveika visuomenė“.

2018 m. taikomosios mokslinės veiklos idėjų konkurse “Darni aplinka – sveika visuomenė” pristatytos trys idėjos:

  1. Virtualūs pojūčiai paskaitose

Projekto idėja siejama su virtualios realybės technologijų panaudojimu studentams paskaitų metu. Tai galimybė studentams atsidurti visiškai kitoje aplinkoje ir pajusti kitokius pojūčius. Stebint vykstančius pokyčius inovacijų diegimo srityje, nauji produktai ar paslaugos sparčiai perkeliamos į virtualią realybę. Studentai užsidėję virtualios realybės akinius pateks į erdvę, kurioje atsiranda galimybė analizuoti įvairias problemines situacijas, kurti virtualios realybės vaizdinius.

  1. Idėjų generatorius

Tikslas – patraukliai, vizualiai, prieinamai leisti pateikti savo idėją ir sekti jos įgyvendinimą. Taip pat nesudėtingai prisijungti prie idėjų įgyvendinimo savo sprendimais, žiniomis, finansais ir savo laiku. Tikslinė grupė – studentai, dėstytojai, personalas, socialiniai partneriai. Kiekvienas studentas, darbuotojas ar partneris gali pateikti savo idėją kolegijai. Deja, pats pateikimo, o ypač įgyvendinimo sekimas yra gana sudėtingas, visiškai nevaizdus, ir visiškai neturi potencialo pritraukti jaunus žmones generuoti idėjas, taip prisidedant prie mūsų visų gerbūvio gerinimo. Siūlomas sprendimas ne tik leidžia supaprastinti idėjų pateikimo procesą (net nesigilinant į organizacinius klausimus – kas turi spręsti, kas atsakingas už finansavimą ar realizaciją), bet ir visą informaciją apie idėjas pateikia vizualiai patrauklia forma. Taip pat sprendimas suteikia galimybę norintiems prisijungti prie idėjos realizavimo.

  1. Ašių apkrovų kitimo demonstracinis maketas

Idėja - sukurti maketą, kurio pagalba būtų galima pademonstruoti ašių apkrovų kitimą kintant krovinio padėčiai puspriekabėje. Pakrovimo vietoje tik gana retais atvejais būna svarstyklės ir galima tiksliai žinoti krovinio svorį. Dažniausiai jį tenka spėti iš akies ir nerizikuodami gauti baudos vilkikų vairuotojai turi važiuoti pustuščiai, o tai didina ekonominius nuostolius. Apkrovos paskirstymas apsaugo nuo varančiosios ašies perkrovų po dalinio priekabos iškrovimo. Tinkamai paskirsčius apkrovas pagerinamos važiavimo savybės staigiuose posūkiuose ir sumažinamas padangų dilimas. Pagal ašies apkrovą automatiškai sumažinamas slėgis puspriekabės galinės ašies oro pagalvėse ir atkuriamas tinkamas svorio paskirstymas iškrovus dalį krovinio. Sumažinus paskutinės ašies apkrovą, mažiau dyla padangos dėl trinties, o dėl sutrumpintos efektyvios bazės pagerėja priekabos manevringumas.

Idėjos buvo įvertintos ir nutarta prisidėti prie jų įgyvendinimo. Lauksime realizuotų sprendimų!

 

Partneriai
ir draugai

Jūsų išsakyta nuomonė yra anoniminė. Jeigu pageidaujate gauti atsakymą asmeniškai, komentaro laukelyje nurodykite savo kontaktus.