Ekspozicija Knygnešių dienai paminėti

Ekspozicija Knygnešių dienai paminėti

Renginių kalendorius

16.00 Val.
10:00 - 15:00 Val.

Ekspozicija Knygnešių dienai paminėti

1864 – 1904 metai – tai tik nedidelė mūsų tautos istorijos atkarpėlė, tačiau joje telpa žūtbūtinė lietuvių tautos kova už gimtąjį žodį, už savo egzistenciją. Šios kovos simboliu tapo knygnešys. Manoma, kad per 40 spaudos draudimo metų į tautą kovoti dėl lietuviškos spaudos išėjo 2000 knygnešių. Jie ir atlaikė carinės žandarmerijos, policijos ir pasienio kariuomenės puolimą prieš lietuvišką knygą ir žodį.

2004 metais UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą, o kovo 16-oji oficialiai paskelbta Knygnešio diena. Kodėl kovo 16-oji – knygnešio diena Lietuvoje? Tą dieną gimė garsiausias Lietuvos knygnešys Jurgis Bielinis

Knygnešio dienai paminėti KVK Verslo fakulteto bibliotekoje buvo parengta paroda, eksponuojamos senosios lietuviškos knygos. Dėstytoja Nijolė Bytautienė bibliotekoje pravedė atvirą Profesinės etikos ir komunikacijos dalyko paskaitą, studentai pristatė knygnešystę Lietuvoje, jos atsiradimo istoriją, supažindino su garsiausiais knygnešiais.

Partneriai
ir draugai

Jūsų išsakyta nuomonė yra anoniminė. Jeigu pageidaujate gauti atsakymą asmeniškai, komentaro laukelyje nurodykite savo kontaktus.