Finansų ir apskaitos katedros lektorės vedė mokymus Gargždų socialinių paslaugų centro bendruomenei

Finansų ir apskaitos katedros lektorės vedė mokymus Gargždų socialinių paslaugų centro bendruomenei

Renginių kalendorius

16.00 Val.
10:00 - 15:00 Val.

Dešimt eurų- daug ar mažai?

Visuotinai pripažįstama, kad socialinė atskirtis sukelia didžiulę ir ilgalaikę žalą gyvenimo kokybei ir būsimo gyvenimo galimybėms. Pagal Eurostato duomenis maždaug trys iš dešimties jaunosios kartos atstovų Europoje patiria socialinę atskirtį. Ši problema yra aktuali ir Baltijos šalims. Daug jaunų asmenų gyvena šeimose, kurioms gresia skurdo pavojus. Viena iš socialinės atskirties priežasčių - negebėjimas valdyti asmeninių finansų. Asmeninių finansų valdymo įgūdžiai reikalingi visiems. Nesvarbu, kokio amžiaus, specialybes ar socialinės padėties žmogus bebūtų, jis, kaip ir visi, kasdien perka išgyvenimui reikalingas prekes ir paslaugas.

Socialiniai darbuotojai, dirbantys su jaunimu, priklausančiu socialinės atskirties grupėms, ne visada jiems gali padėti, nes ne visada žino, kaip tinkamai konsultuoti jaunus asmenis asmeninių finansų valdymo klausimais.

Klaipėdos valstybinės kolegijos Finansų ir apskaitos katedros lektorės vedė mokymus Gargždų socialinių paslaugų centro bendruomenei. Mokymai vyko įgyvendinant tarptautinį Nordplus Horizontal projektą ,,Learning Strategies for Learners with Poor Basic Skills in a Planning of Personal Finances” (kartu su partneriais - Talino technologijų universiteto Kuresarės kolegija bei Latvijos NVO Švietimo inovacijų plėtotės centru), kurio tikslas plėsti socialinių darbuotojų, dirbančių su socialinės atskirties grupėms priklausančiu jaunimu, kompetencijas konsultuoti jaunimą asmeninių finansų valdymo klausimais.

Mokymų dalyviai susipažino su pajamų ir išlaidų rūšimis, jų planavimo, asmeninio biudžeto sudarymo principais. Dėliodami pirkinius savo poreikiams ir norams tenkinti, rikiuodami racionalius ir ne visai racionalius skolinimosi poreikius, skirstydami išlaidas mokėjimo prioriteto tvarka bei teikdami pasiūlymus, kaip sutaupyti apsiperkant, dalyviai turėjo galimybę praktiškai įvertinti savo taupymo, skolinimosi išlaidų planavimo įgūdžius. O labiausiai dalyviams patiko už nustatytą sumą surinkti maisto prekių pirkinių krepšelį. Jie pamatė, kad už 10 eurų galima nusipirkti ir daug, ir labai mažai, todėl svarbu planuoti ir apgalvoti.

 

Partneriai
ir draugai

Jūsų išsakyta nuomonė yra anoniminė. Jeigu pageidaujate gauti atsakymą asmeniškai, komentaro laukelyje nurodykite savo kontaktus.