Informatikos studijos – tiesiausias kelias į gigantiškas technologijų korporacijas

Informatikos studijos – tiesiausias kelias į gigantiškas technologijų korporacijas

Renginių kalendorius

16.00 Val.
10:00 - 15:00 Val.

Kvapą gniaužiantis atlyginimas, svajonių darbas, ateities specialybė – tokiais vertinimais palydimos informacinių technologijų  specialistų profesinės perspektyvos. Ar iš tiesų informatikai taip graibstomi darbdavių, o jiems žadama ateitis  prilygsta aukso kalnams, atvirauja būsimus informatikus rengiančios Klaipėdos valstybinės kolegijos Informacinių technologijų katedros vedėjas Gintaras Kučinskas.

- Informatiko specialybę esame linkę tapatinti su programavimu. Tačiau Informatikos studijos juk atveria žymiai platesnius profesinius horizontus.

- Iš tiesų nereikia į informatikus žiūrėti taip stagnatoriškai. Juk jie visą studijų laikotarpį neprarymo prie kompiuterių operacinių sistemų. Kaip ir kitų specialybių studentai, jie mokosi bendrųjų studijų dalykų, verslumo, vadybinių pagrindų. Tad absolventų profesinės perspektyvos tikrai neapsiriboja vien programavimu. Jie puikiai gali dirbti informacinių technologijų projektų vadovais, grafikos dizaineriais, sistemų analitikais, duomenų bazių administratoriais, net kibernetinio saugumo žinovais. Atsižvelgdama į darbo rinkos poreikius Klaipėdos valstybinė kolegija rengia dviejų krypčių specialistus: programuotojus ir bendro profilio informacinių sistemų specialistus.

 - Išvardinote išties patrauklias pozicijas darbo rinkoje. O kokio atlygio gali tikėtis tokių darbų siekiantys jaunuoliai?

 - Apsidairius aplink sudėtinga rasti sritį, kuri dar nebūtų kompiuterizuota. Net grioviai kasami naudojantis GPS – vietos nustatymo paslauga. Į kokį įrenginį bepažvelgtumėme, dažniausiai jo viduje yra kompiuteris, o kad prietaisas veiktų, būtinos specializuotos programinės įrangos. Joms sukurti reikalinga didžiulė profesionalių informatikų kariauna. Kompiuterizuotos, patogios aplinkos poreikis, natūralu, sukuria ir didžiulią IT specialistų paklausą, kuri diktuoja viliojantį atlygį. Lietuvoje programuotojų vidutinis metinis atlyginimas (priklausomai nuo programavimo kalbos) svyruoja apie 14500 –18000 eurų.

 - Šiandienos jaunuoliams labai svarbi galimybė derinti studijas ir darbą. Informatikos studijos kaip tik ir leidžia tai padaryti.

Toliau skaitykite: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/svietimas/informatikos-studijos-tiesiausias-kelias-i-gigantiskas-technologiju-korporacijas-233-815048

Partneriai
ir draugai

Jūsų išsakyta nuomonė yra anoniminė. Jeigu pageidaujate gauti atsakymą asmeniškai, komentaro laukelyje nurodykite savo kontaktus.