Jaunimo plakatų konkursas „#canibeme“

Jaunimo plakatų konkursas „#canibeme“

Renginių kalendorius

16.00 Val.
10:00 - 15:00 Val.

Iki spalio 15 d. Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešoji biblioteka kviečia Lietuvos moksleivius ir aukštųjų mokyklų studentus dalyvauti plakatų konkurse „#canibeme“, kuriuo siekiama skatinti jaunimo diskusijas apie socialines medijas, jų įtaką jaunų žmonių savivokai ir gyvenimo būdui, kritiškai pažvelgti į komercinės naudos pagrindu kuriamas vertybes.

Vieno žymiausių Lietuvos medijų filosofų Nerijaus Čepulio teigimu, medijos turi stiprų poveikį  jų vartotojams, ypač veikdamos ir formuodamos asmenų mąstymą, estetikos, savęs suvokimą, kūno objektyvizavimą, iškreiptą kultūrinių vertybių ir grožio suvokimą.

Dažnas medijų vartotojas – paauglys. „Eurostat“ duomenimis, vidutiniškai 80 % socialinių tinklų vartotojų yra 16–29 metų amžiaus. „Pew Research Center“ nurodo, kad Europoje 76 % paauglių naudojasi socialiniais tinklais. Tokia aktyvi veikla socialinėse medijose neišvengiamai daro įtaką jauno žmogaus pasaulėvokai, savęs suvokimui.

Pastebima, kad jaunimas suvokia save ir savo kūną kaip žiūrėjimo objektą, stengiasi žūtbūt atitikti medijose matomus kūno kulto standartus. Klivlando universiteto komunikacijos profesoriaus Richardo Perloffo teigimu, socialiniuose tinkluose, kuriuose dalijamės ir komentuojame nuotraukas, skleidžiasi lėlių Barbių kultūra, įteigdama jaunimui lieknumo idealus, dažnai – nepasitenkinimą savo kūnu.

Reaguodami į socialinių medijų problematiką, kviečiame jaunuolius pasitelkti vaizduotę ir kuriant plakatus drąsiai užduoti klausimą –  „#canibeme“, atskleidžiant savo santykį su socialinėse medijose pastebimais grožio standartais, reklamomis, konformizmo ideologija.

Konkursui atsiųstais plakatais dalinsis ir juos komentuos populiarūs jaunimo influencer’iai.

Išsamius konkurso nuostatus ir reikalavimus rasite čia

Konkurso nugalėtojams atiteks piniginiai 150 Eur, 100 Eur ir 50 Eur prizai.

Plakatus konkursui galite siųsti el. paštu – r.stonkute@savb.lt., arba adresu Aušros al. 62, LT-76235 Šiauliai.

Daugiau informacijos rasite čia: http://savb.lt/lt/renginys/startuoja-jaunimo-plakatu-konkursas-canibeme/

Partneriai
ir draugai

Jūsų išsakyta nuomonė yra anoniminė. Jeigu pageidaujate gauti atsakymą asmeniškai, komentaro laukelyje nurodykite savo kontaktus.