Klaipėdos skulptūrų parke vyko renginys „VYNERIO ARBATĖLĖ“, skirtas atminti ir pagerbti garsųjį Klaipėdos miesto mecenatą Julių Liudviką Vynerį.

Klaipėdos skulptūrų parke vyko renginys „VYNERIO ARBATĖLĖ“, skirtas atminti ir pagerbti garsųjį Klaipėdos miesto mecenatą Julių Liudviką Vynerį.

Renginių kalendorius

16.00 Val.
10:00 - 15:00 Val.

Klaipėdos skulptūrų parke vyko renginys „VYNERIO ARBATĖLĖ“, skirtas atminti ir pagerbti garsųjį Klaipėdos miesto mecenatą Julių Liudviką Vynerį. Renginio metu buvo pristatomas ir naujas pagal projektą „Klaipėdos skulptūrų parko skaitmenintos informacijos sklaida“ sukurtas ekskursijos maršrutas. Maršruto kūrėjų grupė: Mažosios Lietuvos istorijos muziejus direktoriaus pavaduotoja skulptūrų parkui Sondra Simanaitienė, Klaipėdos valstybinės kolegijos Turizmo ir rekreacijos katedros lektorės, gidės Daiva Statkuvienė ir Laurencija Budrytė-Ausiejienė ir Turizmo administravimo II kurso studentės Ieva Petrutytė ir Laura Jucevičiūtė.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus kartu Klaipėdos valstybine kolegija ir V.Į. „Registrų centras“ vykdo Lietuvos kultūros tarybos remiamą projektą „Klaipėdos skulptūrų parko skaitmenintos informacijos sklaida“. Projekto metu bus sukurta Klaipėdos skulptūrų parko virtuali galerija, kurioje bus integruoti skulptūrų ir istorinių parko objektų 3D vaizdai, video ir tekstinė medžiaga; trys virtualūs maršrutai po parką ir įdiegta parke QR kodų sistema virtualios galerijos informacijai viešinti.

Projekto metu bus sukurta nauja Skulptūrų parko internetinė erdvė, kurioje bus:

  1. visos 116 parko skulptūrų ir istoriniai memorialai 3D formatu;
  2. sukurtas parko žemėlapis.
  3. publikuojamos video temos, kurias pristato 20 kalbintų asmenų: skulptoriai, parko architektas, Dionyzas Varkalis, kuris išsaugojo kapinių antkapinius reliktus, moteris, kurios artimieji palaidoti senosiose miesto kapinėse. Video pokalbiai bus subtitruoti anglų kalba.
  4. Sukurti 3 ekskursijų maršrutai po Skulptūrų parką – vaikams, šeimoms ir suaugusiems bei parko žemėlapis.
  5. Parko žemėlapis su daline informacija bus integruotas Regios internetiniame puslapyje, o pilna informacija bus patalpinta Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus internetinėje svetainėje.

Į šį projektą aktyviai įsitraukė Technologijų fakulteto Aplinkos ir statybos inžinerijos katedra, vedėja Dainora Jankauskienė, Informacinių technologijų katedra, vedėjas Gintaras Kučinskas ir Socialinių mokslų fakulteto Turizmo ir rekreacijos katedra, dėstytojos Laurencija Budrytė-Ausiejienė ir Daiva Satkuveinė kartu su studentais. 

Daugiau informacijos galite rasti  https://www.pajurionaujienos.com/?sid=15386&act=exp 

Partneriai
ir draugai

Jūsų išsakyta nuomonė yra anoniminė. Jeigu pageidaujate gauti atsakymą asmeniškai, komentaro laukelyje nurodykite savo kontaktus.