KVK įgyvendina projektą „KURK: kurianti, unikali, rūpestinga, karta“

KVK įgyvendina projektą „KURK: kurianti, unikali, rūpestinga, karta“

Renginių kalendorius

16.00 Val.
10:00 - 15:00 Val.

 

Senatvės naštai palengvinti – novatorišos jaunimo idėjos

Senti lengvai, oriai ir patogiai – tokią viziją braižo Klaipėdos valstybinė kolegija, drauge su partneriais įgyvendindama projektą „KURK: kurianti, unikali, rūpestinga, karta“. Jo tikslas – sugeneruoti ir pasiūlyti idėjas produktų ar paslaugų, palengvinsiančių senstančios visuomenės kasdieną. Tam pajėgas sutelkė 23 dėstytojai ir 200 studentų iš keturių aukštųjų mokyklų.

Idėjų autoriai dalyvaus konkurse ir rungsis dėl geriausios idėjos  titulo. O iki tol ir dėstytojai, ir studentai tobulina savo kompetencijas, kad pažintų senstančios visuomenės skaudulius, pritaikytų geriausius jų sprendimo būdus, ieškotų lengviausių priemonių padariniams likviduoti.

Metams ritantis į pabaigą projekto dalyviai nėrė į „Design Thinking" bei „Minimal viable product“ metodų taikymo mokymus, vykdomus Klaipėdos valstybinėje kolegijoje. Tai tik dalis projekto veiklų.

Dar pavasarį projekte dalyvaujančių institucijų: Klaipėdos valstybinės kolegijos, Socialinių mokslų kolegijos, Šiaulių universiteto ir Šiaulių valstybinės kolegijos atstovai lankėsi Liublianoje, kur sėmėsi žinių apie kūrybiškumo ugdymą. Pasitelkę Edward de Bono šešių skrybėlių metodą aukštųjų mokyklų atstovai mokėsi kūrybiškai pažvelgti į bet kurią idėją, ją generuoti ir realizuoti.

Kūrybiškoms idėjoms realizuoti dažniausiai būtinas verslumas. Jo projekto dalyviai – dėstytojai – sėmėsi savaitės mokymuose Barselonoje „Global Business School“.

Mokymų cikle sukauptos dėstytojų žinios netrukus nuguls naujose mokymų programose. Jų pagrindu porai šimtų studentų bus suteikta galimybė išklausyti novatoriškų, interaktyvių, dar niekur neskaitytų paskaitų. Jos, planuojama, taps postūmiu studentams sukurti ir pasiūlyti gyvybiškai svarbias idėjas senstančios visuomenės problemoms spręsti.

Projektas Nr. 09.3.1-ESFA-K-731-01-0039 – „KURK: kurianti, unikali, rūpestinga, karta“ finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis. Projekto trukmė 24 mėn. 

 

Partneriai
ir draugai

Jūsų išsakyta nuomonė yra anoniminė. Jeigu pageidaujate gauti atsakymą asmeniškai, komentaro laukelyje nurodykite savo kontaktus.