KVK studentų savanorystė!

KVK studentų savanorystė!

Renginių kalendorius

16.00 Val.
10:00 - 15:00 Val.

Klaipėdos valstybinės kolegijos Kineziterapijos studijų programos studentai kiekvienais metais savanoriauja ir prisisdeda prie žmonių integracijos į visuomenę po sunkių traumų.
Šiais metai mūsų studentai savanoriavo Neįgaliųjų integracijos stovykloje Giruliuose “Judėk laisvai 2018” (Move it).

Stovyklos tikslas – maksimaliai padėti NSP traumas patyrusiems jauniems žmonėms, suteikti jiems įgūdžius, leidžiančius gyventi pilnavertį gyvenimą, integruotis į visuomenę. Pabuvę stovykloje neįgalieji prisipažįsta, kad ji labai pakeitė jų gyvenimą, suteikė jėgų naujiems darbams, tikslams ir svajonėms.

Po pakartotinės reabilitacijos, 24 dienų, dalyviai į stovykla suvažiuoja suprasdami ir gerai žinodami, su kokiais judėjimo funkcijos ar kasdieninės veiklos sunkumais jie vis dar susiduria. Dauguma atvyksta ne labai geros psichoemocinės būklės ir be didelės motyvacijos. Suteiktas naujas požiūris ir savo fizinių galimybių suvokimas, leidžia maksimaliai išnaudoti aktyvios reabilitacijos ir kineziterapijos priemones. Pakartotinės reabilitacijos metu jie turi galimybę konsultuotis, dalyvauti aktyvioje reabilitacijoje ir siekti to savarankiškumo lygio, kurio galbūt nespėjo pasiekti pirminės reabilitacijos metu dėl papildomų komplikacijų (ortostatinių reakcijų, karščiavimų ir t.t) ar motyvacijos stokos. Išvykę iš aktyvaus tipo stovyklos “Move- it” NSP patyrę asmenys stebina savo aktyvumu, sugebėjimu maksimaliai išnaudoti savo galimybes. Tai įrodo, kad kompleksiškai taikoma kineziterapija kartu su aktyvia reabilitacija ir alternatyvus metodai skatina savarankiškumą.

Stovykloje dalyvavo  20 skirtingos negalės žmo

ių, iš kurių 16 į stovyklą atvažiavo pirmą  kartą po biografinio lūžio.20 stovyklos dalyvių išmoko valdyti vežimėlius, valgyti, apsirengti ir išvažiuoti į miestą.

Mes labai didžiuojamės savo studentais ir dėkojame stovyklos organizatoraims Vitalijui ir Olgai, kad suteikia galimę mūsų studentams savanoriauti šioje stovykloje.

 

Partneriai
ir draugai

Jūsų išsakyta nuomonė yra anoniminė. Jeigu pageidaujate gauti atsakymą asmeniškai, komentaro laukelyje nurodykite savo kontaktus.