Reiklūs klientai kelia kartelę sveikatingumo paslaugų kokybei

Reiklūs klientai kelia kartelę sveikatingumo paslaugų kokybei

Renginių kalendorius

16.00 Val.
10:00 - 15:00 Val.

Jaunuolių susidomėjimas sveikatos mokslų studijomis stiebiasi į aukštumas. Vakarų Lietuvoje vien Klaipėdos valstybinė kolegija kasmet į darbo rinką išleidžia apie 200 specialistų. Rengti juos švietimo įstaigai tenka gerokai kitaip, nei prieš gerą dešimtmetį.  Lietuvos sveikatingumo sektorių pamėgę užsieniečiai, o ir pačių tautiečių reiklumas aptarnavimui gerokai kilstelėjo kokybės kartelę.  Kokio sveikatos priežiūros specialisto šiandien nori darbdaviai ir koks pateisina klientų lūkesčius, atvirauja Klaipėdos valstybinės kolegijos Kineziterapijos ir grožio terapijos katedros vedėja Monika Pocienė.

 

  • Pastaraisiais metais jaunuoliai tiesiog šturmuoja sveikatos mokslų krypčių studijas. Konkurencija dėl šios srities studijų diplomo viena didžiausių. Kas pastūmėja jaunuolius nerti į toli gražu ne pačias lengviausias studijas? 

 

  • Realybė tokia, kad materialinę gerovę užsitikrinusi visuomenė vis labiau atsigręžia į savo sveikatą. Ji – viena svarbiausių kokybiško gyvenimo dedamųjų. Matydami, kad darbo rinkoje sveikatinimo ir sveikatos priežiūros paslaugas teikiantys profesionalai tiesiog graibstomi, jaunuoliai, greičiausia, ir priima sprendimą rinktis sveikatos mokslų studijas. Svarbus čia ir mados faktorius. Grožio terapijos, burnos priežiūros, mitybos studijos, stebint augantį stojančiųjų srautą, atrodo tapo labai madingos.

 

  • Nesinori laikytis nuostatos, kad studijų pasirinkimas vien mados reikalas. Tikriausiai įtakos tam daro ir galimos profesinės perspektyvos?

 

  • Jaunuoliai ne tik madingi, o ir sumanūs. Jie seka darbo rinkos tendencijas, nulemsiančias jų profesinį kelią. Pasaulinė sveikatos organizacija skelbia, kad visuomenė senėja, daugėja vadinamųjų civilizacijos ligų, kurias nulemia mažas fizinis aktyvumas, netinkama mityba.  Tai įveikti bandomas ne tik gydymu, o ir profilaktika. Kaip tik į tai orientuojasi besiplečiantys reabilitacijos bei SPA centrai. Jų veikla klesti, o specialistų poreikis, ypač galinčių teikti kompleksines paslaugas, tik auga. Štai ir atsakymas, kodėl sveikatos priežiūros specialisto diplomas šiandien toks pageidaujamas.

    Daugiau skaitykite:
    https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/svietimas/reiklus-klientai-kelia-kartele-sveikatingumo-paslaugu-kokybei-233-814718

Partneriai
ir draugai

Jūsų išsakyta nuomonė yra anoniminė. Jeigu pageidaujate gauti atsakymą asmeniškai, komentaro laukelyje nurodykite savo kontaktus.