Stresas palaužia net ir stipriausius slaugytojus

Stresas palaužia net ir stipriausius slaugytojus

Renginių kalendorius

16.00 Val.
10:00 - 15:00 Val.

Lietuvos darbo biržos duomenimis, net pusėje šalies savivaldybių stinga slaugytojų. O ir dirbantieji šį darbą dažnai dairosi perspektyvų užsienyje. Likusiųjų dirbti Lietuvoje amžiaus vidurkis – arti penkiasdešimties. Senstančiai ir slaugos paslaugų vis labiau reikalaujančiai visuomenei tokie rodikliai ypač opūs. O pačius slaugytojus į kampą speičia aibė veiksnių, lemiančių nepakeliamą stresą, su kuriuo dažnas nesusidoroja.

 Streso prevencijos ir priemonių jam įveikti paieškos imasi slaugytojus rengiančios institucijos. Klaipėdos valstybinė kolegija kasmet į darbo rinką išleidžia apie septyniasdešimt slaugytojų. Iš viso šioje aukštojoje mokykloje jų studijuoja  bemaž trys šimtai.

 „Esame atsakingi ne tik už tai, kad į gydymo įstaigas dirbti ateitų gerai parengti profesionalai, o ir už tai, kad jie, patekę į ypatingai jautrias situacijas, nepalūžtų. Net ir  ką tik dirbti pradėjusiam slaugytojui  tenka stoti akistaton su mirtimi, su ligonių artimųjų nusivylimu, pacientų nepasitenkinimu. Tokio neigiamų emocijų srauto dažnas slaugytojas neatlaiko“,  – tikina Klaipėdos valstybinės kolegijos direktoriaus pavaduotoja studijoms ir mokslui Slaugos mokslų daktarė Nijolė Galdikienė.

 Slaugytojų streso prevencijos ir jo įveikos būdų kolegija ieško bendradarbiaudama su užsienio aukštojo mokslo institucijomis ir slaugytojų kvalifikacijos tobulinimo centrais: Kipro technologijos universitetu, Lodzės humanitarinių mokslų ir ekonomikos universitetu, Italijos slaugos darbuotojų mokymo centru ir  Rumunijos slaugytojų bei akušerių profesinės praktikos kontrolės ir priežiūros centru.

 Užsienio parneriai balandžio 23 – 30 d. vieši Klaipėdoje ir drauge praktinių užsiėmimų bei vizitų į gydymo įstaigas metu analizuoja streso priežastis, poveikį ir pasekmes slaugytojams. Viena iš sprendimo priemonių – projekto metu sukurta e - mokymosi platforma.

 „Ji skirta instruktoriams, treneriams ar mentoriams, rengiantiems slaugytojus ar koordinuojantiems jų darbą. Virtualioje mokymosi aplinkoje gausu koncentruotos informacijos apie streso šaltinius, streso identifikavimą ir valdymą, įdiegti mokymosi įrankiai ir prieiga prie naudingų informacijos duomenų bazių“, – apie naujovę slaugytojų darbe pasakoja Klaipėdos valstybinės kolegijos Informacinių technologijų katedros vedėjas Gintaras Kučinskas.

 Kaip e-mokymosi platforma veikia, uostamiesčio slaugytojai bus supažindinti 2018 balandžio 30 d. konferencijoje „Kaip išvengti perdegimo: profesinio perdegimo sindromo prevencija ir įveikos būdai“. Tuo pačiu bus aptartos opiausios šios srities atstovų problemos ir jų sprendimo būdai.

 Klaipėdos valstybinė kolegija – trečioji pagal dydį Lietuvos kolegija. Trijuose fakultetuose – Sveikatos mokslų, Verslo, Technologijų – studijuoja  daugiau nei pustrečio tūkstančio studentų. Tiek pat suaugusiųjų kasmet čia įgyja ar tobulina kvalifikaciją. Jiems siūlomos kelios dešimtys mokymo programų.

 

Partneriai
ir draugai

Jūsų išsakyta nuomonė yra anoniminė. Jeigu pageidaujate gauti atsakymą asmeniškai, komentaro laukelyje nurodykite savo kontaktus.