Studentiška patirtis: įgūdžius papildo visuomeninė veikla

Studentiška patirtis: įgūdžius papildo visuomeninė veikla

Renginių kalendorius

16.00 Val.
10:00 - 15:00 Val.

Savanoriška ir visuomeninė veikla vertinama ne tik dėl to, kad prisideda prie geresnio bendruomenės gyvenimo, bet ir dėl asmeninės naudos žmogui. Nors Vakarų šalyse tai nėra naujiena, Lietuvoje savanoriškai į aktyvias veiklas labiausiai įsitraukę yra jauni žmonės. Dalis atranda sau tinkamą veiklą dar mokyklos suole, o kiti įsijungia studijuodami aukštosiose mokyklose.

Studentų savivalda – neatsiejama nuo aukštųjų mokyklų gyvenimo. Pasak Klaipėdos valstybinės kolegijos (KVK) studentų atstovybės Alumni nario Edgaro Gvozdo, dalyvavimas studentų judėjime ne tik netrukdė, bet ir papildė mechanikos inžinerijos studijas.

Neturi patirties – eini savanoriauti

Noras įgyti patirties yra vienas iš pagrindinių motyvų užsienio šalyse jaunus žmones paskatinančių dalyvauti savanoriškose veiklose. Studentiškose veiklose tai siejama su nevaržomu kūrybiškumu ir savirealizacija.

„Kuo žavinga savanorystė studentų judėjime, tuo, kad ten nėra dvi dešimtis metų dirbančio profesionalo toje srityje, nėra pikto boso ir panašiai. Todėl jauni žmonės turi didžiule laisvę kūrybiškai siekti užbrėžtų arba užsibrėžtų tikslų, ką bekalbėti apie platų veiklų spektrą. Pabuvęs studentų veiklos virtuvėje, perkandi daug sistemų, kaip kas veikia. O svarbiausia, savanorystė studentų judėjime ugdo pilietiškumą. Pradedi domėtis aukštosios mokyklos įstatais, kad sužinotum, kokios tavo pareigos ir teisės, ką gali ir ko negali dėstytojai, administracijos darbuotojai ir nejučia pradedi domėtis šalies įstatymais ir tas susidomėjimas tampa platesnis. Savanorystės nauda yra didžiulė, ypač socialinių mokslų atstovams, tačiau netgi būdamas inžinieriumi, spręsdamas įvairias problemas, ar bandydamas perprasti man naujas sistemas, dažnai naudojuosi metodais įgytais savanorystės metais“, - teigė E. Gvozdas.

Pabuvęs studentų veiklos virtuvėje, perkandi daug sistemų, kaip kas veikia. O svarbiausia, savanorystė studentų judėjime ugdo pilietiškumą. Pradedi domėtis aukštosios mokyklos įstatais, kad sužinotum, kokios tavo pareigos ir teisės, ką gali ir ko negali dėstytojai, administracijos darbuotojai ir nejučia pradedi domėtis šalies įstatymais ir tas susidomėjimas tampa platesnis.

Savanorystės nauda yra didžiulė, ypač socialinių mokslų atstovams, tačiau netgi būdamas inžinieriumi, spręsdamas įvairias problemas, ar bandydamas perprasti man naujas sistemas, dažnai naudojuosi metodais įgytais savanorystės metais“, - teigė E. Gvozdas.

Visą straipsnį skaitykite: https://www.tv3.lt/naujiena/913274/studentiska-patirtis-igudzius-papildo-visuomenine-veikla

Partneriai
ir draugai

Jūsų išsakyta nuomonė yra anoniminė. Jeigu pageidaujate gauti atsakymą asmeniškai, komentaro laukelyje nurodykite savo kontaktus.