Sukūręs elektrinį triratį drifterį, klaipėdietis į Lietuvą atveda naują sporto šaką

Sukūręs elektrinį triratį drifterį, klaipėdietis į Lietuvą atveda naują sporto šaką

Renginių kalendorius

16.00 Val.
10:00 - 15:00 Val.

Lietuviams netrūksta kūrybos ir idėjų, kasmet mūsų šalyje pristatomos dešimtys naujausių jaunų žmonių išradimų. Todėl pasauliui tikrai turime ką parodyti. Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. Pasak Rolando, jo išradimas yra ne tik nauja technologija, bet ir galimybė laisvalaikį leisti kokybiškai bei naudingai sveikatai.

Įkvėpė pavyzdys Amerikoje

Verta paminėti, kad Rolandas vis dar studijuoja Klaipėdos valstybinėje kolegijoje (KVK), todėl visiškai atsidėti kūrybai ir darbui – negalėjo. Tačiau tai jam nesutrukdė Amerikoje pamatytą idėją sukurti savaip ir pristatyti Lietuvai.

 „Mintis kilo svarstant apie variantą, kaip itin nebrangiai pademonstruoti žmonėms, jog elektra varomas transportas gali būti išties smagus, papildantis kraują andrenalinu. Be to, kad nereikėtų daug lėšų tuo mėgautis. Kol kas žmonėms elektrinis transportas asocijuojasi su neįperkama TESLA arba su neįgaliųjų elektriniu vežimėliu. Tuomet pastebėjau Amerikoje jau seniai gyvuojantį čiuožinėjimo nuo kalno driftiniais triratukais sportą. Likau sužavėtas ir pradėjau gilintis, kaip tai padaryti varoma elektra. Sprendimų jau buvo. Taigi ėmiausi darbo“, – prisiminė Rolandas.

Pasak jo, Lietuvoje jau buvo keli žmonės padarę kažką panašaus, tačiau kūriniai, esą buvo sudėtingi, nepritaikyti gaminti dideliais kiekiais.

„Mano bei mano kolegos sukurtos versijos yra ne tik personalizuotos, tačiau ir išrenkamos dalimis, kas palengvina transportavimą. Anaiptol, elektra varomos transporto priemonės pasižymi itin dideliu lankstumu bei pritaikomumu. Mane tai labai žavi“, – pasakojo jaunas vyras.

Jis tvirtina, kad pritaikymo idėjų yra daug, tačiau neretai atsimušama į visuomenės požiūrį.

„Bene labiausiai tai matoma kalbant apie pramogų pasaulio dalyvius, kurie nors ir nedrąsiai kalba apie norus išbandyti elektra varomą transportą – vis tik toliau investuoja į benzininius, nuodingomis išmetamosiomis dalelėmis varomus kartingus ar motorolerius“, – tikina Rolandas.

Jo manymu, plėtrą stabdo ir suveikianti verslininkų savisauga rizikos atžvilgiu. 

Daugiau skaitykite: https://www.tv3.lt/naujiena/915969/sukures-elektrini-trirati-drifteri-klaipedietis-i-lietuva-atveda-nauja-sporto-saka

Partneriai
ir draugai

Jūsų išsakyta nuomonė yra anoniminė. Jeigu pageidaujate gauti atsakymą asmeniškai, komentaro laukelyje nurodykite savo kontaktus.