Savanorystė

Savanorystė

Renginių kalendorius

16.00 Val.
10:00 - 15:00 Val.
Organizacija
Antraštė
„Linksmosios pėdutės“
Aprašymas

VšĮ „Linksmosios pėdutės" - tai savanoriška šunelių ir katinėlių prieglauda, kurios tikslas - nežudyti gyvūnų, o globoti tol, kol kiekvienas jų ras jiems tinkamus namus.
Pagrindinis mūsų pajamų šaltinis yra 2% GPM ir neabejingų žmonių parama.

Nori savanoriauti? Susisiek:

info@linksmosiospedutes.lt

+370 640 73 030

Šalis
Jūrininkų pr. 38, Klaipėda
Darbo trukmė
Visus metus
Organizacija
Antraštė
Maisto bankas
Aprašymas

„Maisto bankas“ – tai labdaros ir paramos fondas, renkantis paramą maistu ir dalinantis ją nepasiturinčiais žmonėmis besirūpinančioms organizacijoms.

Savanorystės veiklos

Nori savanoriauti ar daugiau informacijos?

Tel. 8 673 96563, el. p. klaipeda@maistobankas.lt

https://www.maistobankas.lt/

Savanorių anketą rasi ČIA

Šalis
Baltijos pr. 103, Klaipėda
Darbo trukmė
Visus metus
Organizacija
Antraštė
Klaipėdos jaunimo organizacijų apskritasis stalas „KLAS“
Aprašymas

Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“ (KLAS), įkurta 1998 m. spalio 9 d. KLAS vienija 23 jaunimo ir su jaunimu dirbančias organizacijas, formuoja ir įgyvendina Klaipėdos miesto jaunimo politiką. KLAS taip pat koordinuoja jaunimo organizacijų veiklą, teikia joms svarbią informaciją, įvairias paslaugas, vykdo jaunimo organizacijų lyderių mokymus įvairiomis temomis, atstovauja jų interesams santykiuose su vietos valdžia, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba bei deleguoja jaunimo atstovus į Klaipėdos miesto savivaldybės jaunimo reikalų tarybą.

Nori prisidėti prie jaunimo veiklų organizavimo?

Susisiek: tel.nr.: +370 653 52725, el. paštas.: klas@klas.lt

Daugiau informacijos: https://klas.lt/

Šalis
H.Manto g. 22, Klaipėda
Darbo trukmė
Visus metus
Organizacija
Antraštė
Klaipėdos Atviros jaunimo erdvės
Aprašymas

Klaipėdos Karalienės Luizės jaunimo centro ATVIROS JAUNIMO ERDVĖS skirtos jaunimo veiklai, kurią jie patys organizuoja sau ir savo bendraamžiams, kur jie nori leisti savo laisvą laiką ir jaustis savo „erdvėje“. 

Nori savanoriauti? Susisiek:

Tel. nr. (8 46) 22 47 38

E.paštas atvira.erdwe@gmail.com

Šalis
I. Simonaitytės g. 24,Klaipėda
Darbo trukmė
Visus metus
Organizacija
Antraštė
Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka
Aprašymas

Kviečiame būti aktyviais ir pasidalinti savo mintimis, idėjomis su mumis, puoselėjant socialinius bei kultūrinius ryšius bendruomenėje! Savanoriai bibliotekoje – tai visapusiška pagalba, kurios šiuo metu itin reikia.

Savanorystės veiklos bibliotekoje 

Nori savanoriauti? Susisiek:

kristina@klavb.lt

Šalis
Herkaus Manto g. 25, Klaipėda
Darbo trukmė
Visus metus
Organizacija
Antraštė
Ekologų klubas „Žalioji žemė“
Aprašymas

Ekologų klubas „Žalioji žemė“ įkurtas 1998 metais. Nuo pat įkūrimo klubo tikslas – vykdyti visuomenės (ypač jaunimo) švietimą aplinkosaugos klausimais, prisidėti prie aplinkos išsaugojimo.

Daugiau informacijos:

https://www.facebook.com/Zaliojizeme

Nori savanoriauti? Susisiek:

Tel nr: +370 688 57944
E.paštas: zaliojizeme@gmail.com

Šalis
Klaipėda
Darbo trukmė
Visus metus

Viską! Tai, ką gali sugalvoti. Gelbėti žmones kalnuose, dirbti ekologiniuose ūkiuose, statyti namus, rašyti straipsnius, mokyti kalbos ar taisyti kompiuterius. Tai priklauso tik nuo tavo fantazijos, noro ir to, ką siūlo organizacijos. 

 1. Patobulink savo CV ir praplėsk galimybes įsidarbinti
  Savanoriško darbo patirtis tavo CV gali padaryti išskirtinį. Savo veikla darbdaviams įrodai, jog tau rūpi ne tik asmeninis gyvenimas, bet ir kiti žmonės, jų rūpesčiai. Taip pat tai puikiai demonstruoja tavo įgytą gyvenimišką patirtį, platų kultūrinį suvokimą bei turimus ryšius su organizacijomis.
 2. Sužinok tiksliai, kokia specialybė tau tinkamiausia
  Savanorystė yra puikus būdas pakeisti savo įprastą gyvenimą, permąstyti tikslus, sudaryti pagrindą karjerai arba apskritai pakeisti veiklos pobūdį. Tai geriausia galimybė yra tik mokyklą pabaigusiems jauniems žmonėms, kurie nėra tvirtai apsisprendę, ko norėtų mokytis toliau. Štai ką sako viena iš savanorių, pabuvojusi Ugandoje: „Praleistas laikas savanoriaujant, man buvo puiki galimybė pažinti save tiek asmeninėje srityje, tiek profesinėje. Aš taip pat sutikau nuostabių žmonių, su kuriais iki šiol palaikau kontaktus. Atradau savyje tai, kas yra vadinama „gyvenimo pašaukimu“.
 3. Įstok lengviau
  Universitetai priimdami studentus visada juos vertina pagal tai, ar buvo pertrūkio metai tarp mokslų. Tai yra svarbu, o svarbiausia yra tai, kaip buvo praleistas laikas. Savanorystė yra suvokiama kaip produktyvus laiko leidimas todėl, kad tuo metu yra suvokiamas veiklos pobūdis, karjeros perspektyvos, plečiamas akiratis.
 4. Mokykis lengviau
  Jeigu tavo pasirinkta specialybė bus susijusi su atlikta savanoriška veikla, tuomet didesnė tikimybė, kad tau lengviau seksis mokytis. Todėl, kad jau būsi įgijęs patirties bei motyvacijos. Jeigu pasirinksi savanoriavimo programą besivystančiose šalyse, tiesiog pajusi, koks esi laimingas, kad gali pasirinkti studijų kryptį ar apskritai turi galimybę mokytis.
 5. Savanoriavimo patirtis padidina pasitikėjimą savimi, savigarbą bei pasitenkinimą gyvenimu
  Savanoriavimas visada padidina pasitikėjimą savimi. Tuo metu vystosi asmenybė. Patekęs į kitą kultūrą, pradedi mąstyti apie gyvenimo prasmę bei svarbiausius klausimus.
 6. Išvenk „perdegimo“
  Vos pabaigus mokyklą iškart puolama mokytis toliau, stojama į universitetus, kolegijas. Mokslininkai siūlo padaryti metų pertrauką ir susivokti gyvenimo kelyje. Tokie studentai yra brandesni, geriau žino, ko nori, ir kaip tai pasiekti. Yra labiau motyvuoti, organizuotesni.
 7. Įgyk naujų žinių ir įgūdžių
  Savanoriavimas kitoje šalyje tau gali suteikti tokių galimybių ir įgūdžių, kurių negalėsi gauti namuose, kaip kalbos mokymasis. Juk mokytis kalbos kitoje kultūroje yra kur kas greitesnis procesas.
 8. Pažink pasaulį ir skirtingas kultūras
  Būti turistu ir savanoriauti kažkurioje šalyje yra du visiškai skirtingi dalykai. Dirbdamas kiekvieną dieną susidursi su vietiniais žmonėmis ir daug daugiau sužinosi apie vietinę kultūrą.
 9. Sutik bendraminčių
  Viena didžiausių naudų, kokias galima gauti savanoriaujant – ilgaamžė draugystė su bendraminčiais. Sutiksi įvairiausių žmonių iš įvairiausių šalių bei socialinių sluoksnių, tačiau jus vienys bendri tikslai, bendras darbas.
 10. Neįkainojama patirtis
  Tai yra pats svarbiausias dalykas, kurį įvardija visi žmonės, dalyvavę savanoriškoje veikloje. Tai neapsakomas pojūtis, padarius kažką prasmingo, praturtinančio sielą.

Prieš pradėdamas kontaktuoti su organizacijomis, apsispręsk, kokia veikla norėtum užsiimti, arba galbūt jau esi išsirinkęs organizaciją, kuriai norėtum padėti? O gal norėtum pakeliauti po užsienį ir naudingai praleisti laiką, išmokti kalbą ar apsaugoti gyvūnus? Taip pat svarbu apsibrėžti, kiek laiko tam galėtum skirti, nes galimybių tikrai yra įvairių. 

Ne visos organizacijos padengia kelionės, maisto ir kitas savanorio patirtas išlaidas. Tai gali būtų dėl to, jog pačios organizacijos neturi tam lėšų. Kaip bebūtų, savanoriška veikla Lietuvoje neturėtų iš tavęs pareikalauti asmeninių išlaidų, todėl organizatoriaus būtinai pasiteirauk dėl galimybės kompensuoti patirtas išlaidas. 

Labiausiai tai priklauso nuo tavęs paties. Tai gali būti ir valanda per mėnesį, ir kelis metus trunkanti veikla, savanoriauti galima ir visą gyvenimą. Kai kuriose tarptautinėse programose yra nurodomas minimalus savanoriavimo laikas. Žinoma, kuo trumpesnis laikas, tuo sudėtingiau susirasti sau priimtiniausią variantą.
Gali savanoriauti dieną, gali naktį. Be abejo populiariausias laikas yra nedarbo valandomis ir savaitgaliais.

Jei savanoriaujama nuolat ir reikalinga padengti savanorio išlaidas, savanoris su organizacija gali pasirašyti savanoriškos veiklos sutartį, kurioje aptariamos savanorio ir organizatoriaus atsakomybės, teisės, veiklos terminai ir kt.

Partneriai
ir draugai

Jūsų išsakyta nuomonė yra anoniminė. Jeigu pageidaujate gauti atsakymą asmeniškai, komentaro laukelyje nurodykite savo kontaktus.