Kolegijos atstovai „sugriovė“ Švėkšnos Saulės gimnazijos sienas

Kolegijos atstovai „sugriovė“ Švėkšnos Saulės gimnazijos sienas

Renginių kalendorius

16.00 Val.
10:00 - 15:00 Val.

Patrauklios, mokyklos sienomis neapribotos edukacinės erdvės, ugdymo procesui pasitekta mokyklą juosianti teritorija ir kiti sprendiniai. Tokios Aplinkos ir statybos inžinerijos katedros dėstytojų ir studentų idėjos Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje sugriovė mitus, kad leisti laiką mokykloje – nuobodu. Kad pamokose nei mokiniams, nei mokytojams neimtų miegas, kolegijos bendruomenė mokyklai pasiūlė net 4 sprendinius, kaip originaliai išnaudoti švietimo erdves ugdymo procesui. Mokyklos bendruomenė labiausiai patinkantį projektą įgyvendins remiama Sauliaus Šaulio įsteigto fondo Saulys fundation (JAV) pagalba.

Gimnazijos edukacinę erdvę siūloma suskirstyti į šias funkcines zonas: pasyvaus bei aktyvaus poilsio ir mokomąją, kurias planuojama sujungti taku „Alėja“. Poilsio zona tai mokyklos simbolio vieta. Kadangi Švėkšnos gimnazija yra pavadinta „Saulės“ vardu, tai šios zonos viduryje kaip simbolis galėtų būti saulės laikrodis, o apie jį apsodinti įvairių veislių bijūnai bei įrengti sūpynes. Atokiau nuo gimnazijos pastato siūloma aktyvaus poilsio zona, kurioje bus įrengti sportui reikalingi treniruokliai. Mokomojoje zonoje gali būti prieskoninių augalų lysvės su informaciniais stendais, kuriuose surašytos skirtingos augalų rūšys ir veislės. Taip pat šiai zonai priskirtas ir amfiteatras, tai puiki vieta ne tik pamokoms, bet ir įvairiems mokyklos ir miestelio renginiams. Takas „Alėja“ jungs visą edukacinę erdvę į visumą. Tako atkarpose siūloma įrengti plokštes su vardais ir pavardėmis, skirtas labiausiai nusipelniusiems ir daugiausiai pasiekusiems šios bendruomenės nariams. Mokyklos teritorijoje yra priešgaisrinis vandens telkinys, jį taip pat siūlome išnaudoti, leidžiant mokiniams iš arčiau susipažinti su vandens augalais ir kūdroje gyvenančiais organizmais.

Partnerių padėka

"Visada malonu sutikti žmones, kurie yra ne tik savo profesijos meistrai, bet ir nestokojantys gero humoro jausmo, turi platų ir nuoširdų žvilgsnį į profesiją, nebijo naujų vėjų.
Toks įspūdis susidarė bendradarbiaujant su Klaipėdos valstybinės kolegijos, Aplinkos ir statybos inžinerijos katedros vedėja Dainora Jankauskiene ir jos komanda.
Gimnazija džiaugiasi, kad bendromis jėgomis puikiai startavo Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos tiksliųjų mokslų projektas „Klasė be sienų“. Klasė, kurioje mokiniai galės ne tik įgyti žinių, bet ir įgyvendinti savo svajones. Klasė, kurioje dominuos Motina Gamta, jos estetika ir kultūra.
Labai norėtume, kad su Klaipėdos valstybine kolegija užsimezgęs ryšys ir bendradarbiavimas nenutrūktų, o ir toliau suteiktų mūsų mokiniams galimybę plėsti akiratį bei įgyti šiame laikmetyje reikalingų praktinių žinių.
Kartu su projekto rėmėju-fondu „Saulys Foundation“ (JAV) bei jo tarpininku Vaciu Šauliu (JAV) tikimės, kad mūsų visų idėjas pavyks įgyvendinti.

 

Pagarbiai
Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė

Partneriai
ir draugai

Jūsų išsakyta nuomonė yra anoniminė. Jeigu pageidaujate gauti atsakymą asmeniškai, komentaro laukelyje nurodykite savo kontaktus.