Innovative Health Professionals Training Program on Existential Loneliness among Older People

Innovative Health Professionals Training Program on Existential Loneliness among Older People

Renginių kalendorius

16.00 Val.
10:00 - 15:00 Val.

                                                    

„ALONE“ Innovative Health Professionals Training Program on Existential Loneliness among Older People

Projekto numeris: 2019-1-PL01-KA202-064933

Vyresnio amžiaus žmonių vienišumas tampa vis aktualesne problema, kurios mastą yra sunku įvertinti, nes vienatvė dažniausiai vertinama tik kaip socialinė vienatvė. Socialinė vienatvė apima socialinius žmonių santykių aspektus ir dažnai matuojama pagal kontaktų skaičių, kokį platų socialinis tinklą turi žmogus, gyvenimą vienam ar santuokoje (kohabitacijoje) ir pan.

Tačiau vienatvė yra kompleksinė sąvoka, apimanti tiek fizinę, tiek egzistencinę dimensijas. Fizinė dimensija apima artumą ir prisilietimą, tuo tarpu egzistencinė vienatvė yra daug gilesnė nei socialinė ir fizinė vienatvė ir apibūdinama kaip neišvengiama žmonijos sąlyga Tai reiškia, kad net jei jus supa kiti žmonės, jūs galite patirti gilią egzistencinės formos vienatvę. Egzistencinė vienatvė paprastai asocijuojama su mirtimi, vėžiu ir pan., t.y. kuomet iškyla klausimų apie gyvenimo prasmę. Tyrimai, kuriuose dalyvavo sveikatos priežiūros darbuotojai (gydytojai, slaugytojai, slaugytojų padėjėjai, socialiniai darbuotojai, fizioterapijos specialistai) rodo, kad sveikatos priežiūros personalo susidūrimas su vyresnio amžiaus žmonių egzistencine vienatve vyksta patiriant nemažai iššūkių.

Projekto tikslas

  • Šviesti sveikatos priežiūros specialistus apie skirtingus vienatvės aspektus, kad būtų galima pastebėti ir atpažinti visų rūšių vienišumą tarp vyresnio amžiaus žmonių;
  • Skatinti slaugytojus stiprinti gebėjimus ir įgūdžius vienatvės (ypač egzistencinės) įveikos srityje.

Projekto rezultatai ir nauda

Siekiamas projekto rezultatas – sukurti geriausios praktikos rinkinį, kaip įveikti vienatvės problemą vyresnio amžiaus žmonių tarpe bei mokymo paketą slaugytojams ir kitiems sveikatos priežiūros specialistams, kurie šiuo metu turi ribotą galimybę mokytis, kaip dirbti  su vyresnio amžiaus žmonėmis, paveiktais egzistencinės vienatvės, suteikiant kvalifikuotą ir integruotą priežiūrą šiai pažeidžiamai tikslinei grupei.

Taikant tarpvalstybinį projekto metodą, bus sukaupta gerosios patirties, funkcinės mokymo medžiagos ir pedagoginių metodikų, kurias rengiant bus atsižvelgiama į Europos socialinę ir kultūrinę įvairovę, todėl sukurta mokymo medžiaga bus lengviau pritaikoma ir naudojamas visoje Europoje. Plėsdamas partnerių, tiesioginių ir netiesioginių tikslinių grupių žinias ir supratimą apie vienatvės aspektus, projektas taip pat skatins efektyvesnį sveikatos ir socialinės srities dialogą apie poreikį rengti tinkamus mokymus, susijusius su vyresnio amžiaus žmonių vienatve, kad būtų galima geriau aptarnauti pacientus ir padidinti gyvenimo trukmę.

Projekto lankstinukas

Tarptautinė ataskaita: Egzistencinė vienatvė - geriausia praktika iš pasaulio organizacijų ir pacientų perspektyvos

Projekto vykdytojas

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Lodzi (Lenkija)

Trukmė

2019 09 – 2022 02

Projekto biudžetas

197 800,00 Eur

Projekto vadovė Klaipėdos valstybinėje kolegijoje

Eglė Brezgytė, tel. +370 655 71181, el. Paštas e. brezgyte@kvk.lt

Naudingos nuorodos

Projekto Alone svetainė

Partneriai
ir draugai

Jūsų išsakyta nuomonė yra anoniminė. Jeigu pageidaujate gauti atsakymą asmeniškai, komentaro laukelyje nurodykite savo kontaktus.