Pradinis NaujienosAtidarytas Slaugos simuliacinis centras

Atidarytas Slaugos simuliacinis centras

Paskelbimo data
2022-04-27

Klaipėdos valstybinėje kolegijoje atidarytas dirbtiniu intelektu grįstas Slaugos simuliacijos centras. Šitokiu būdu atnaujinta biomedicinos ir technologijų studijų aplinka, kuri padės auginti ne tik akademinės bendruomenės, bet ir viso regiono sveikatos priežiūros specialistų kompetencijas.

„Sudarėme sąlygas kokybiniam šuoliui slaugos studijose. Mūsų lyderystę rengiant slaugos specialistus ir kitas medicinos profesijas lemia ilgametė patirtis, kuri siekia apie šimtą metų. Klaipėdoje slaugos specialistai buvo pradėti rengti Medicinos mokykloje, kuri dabar yra mūsų sudėtinė dalis“, – iškilmingo atidarymo metu kalbėjo kolegijos direktorė Gražina Markvaldienė.

Inovatyvaus Slaugos simuliacijos centro atidaryme dalyvavęs Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas akcentavo neabetojiną centro reikšmę ne tik kolegijai, miestui, bet ir visai valstybei.

„Džiaugiuosi, kad Klaipėdos valstybinė kolegija būdama Lietuvos aukštojo mokslo sistemoje viena iš lyderių išlaiko kartelę, dinamiką, energiją. Šis naujas Slaugos simuliacijos centras tik pastiprins gebėjimus, galimybes, palengvins studijas. Linkiu, kad visi šiame centre įgyti įgūdžiai pasitarnautų pacientų gerovei“, – kalbėjo uostamiesčio meras V.Grubliauskas.

Slaugos simuliacijos centre simuliuojama moderni ligoninės aplinka, kurioje pacientus imituojančius manekenus ištinka įvairios klinikinės situacijos, kurias remdamiesi savo klinikine praktika sukuria dėstytojai.

Tai yra vienintelis Vakarų Lietuvos regione modernus Slaugos simuliacijos centras, kuris suteikia galimybių ugdyti ne tik šiandienos ligoninėje reikiamus įgūdžius, bet jau dabar padeda ruoštis netolimai ateičiai, kai sveikatos priežiūros sistema bus pilnai skaitmenizuota.

 

 

Paskutinis atnaujinimas: 2022-04-29
Spausdinimo versija