Pradinis NaujienosAtvirų durų dienose – moksleiviai matavosi ateities profesijas

Atvirų durų dienose – moksleiviai matavosi ateities profesijas

Paskelbimo data
2020-02-25

Klaipėdos valstybinė kolegija, vasario 25–27 dienomis, kvietė mokinius į Technologijų fakulteto atvirų durų dienas. Moksleiviams buvo pristatytos šių metų naujausios priėmimo taisyklės, teikiamos konsultacijos karjeros ir ateities profesijų klausimais.

Atvirų durų dienų metu buvo skaitomos interaktyvios paskaitos, ekskursijos po fakultetą ir vykdomi praktiniai užsiėmimai moderniose laboratorijose. Sulaukta gausaus būrio moksleivių iš Baltijos, Varpo, Ąžuolyno, Aukuro, Vydūno, Kulių ir kitų gimnazijų.

Aplinkos ir statybos inžinerijos katedra kvietė moksleivius iš arčiau pažinti Statybos inžinieriaus ir Skaitmeninės geodezijos profesijų subtilybes ir pamatyti skaitmeninius įrankius, su kuriais šių profesijų atstovai dirba kasdieninėje veikloje. Paskaitų metu moksleiviai išgirdo kaip naudojant 3D modelius ir bepilotes skraidykles (dronus), galima atlikti įvairius paviršių matavimus, sudalyvavo interaktyviame žaidime ir susipažino su naujausiomis technologijomis, kuriant 3D pastatus.

Transporto inžinerijos katedroje lankėsi transporto priemonėms neabejingi moksleiviai, kurie iš arti pamatė šios profesijos darbo specifiką ir pabandė atlikti kompiuterinę ratų geometriją, susipažino su naujausiomis šiuolaikinio transporto technologijomis, kurios taikomos šiame versle.

Inžinerijos ir informatikos katedroje daugiausiai susidomėjusių sulaukta Virtualios realybės paskaitose, kuriose moksleiviai nusikėlė į dar nepatirtą virtualų pasaulį. Programinės įrangos kūrėjo profesija ir karjeros galimybės taip pat nepaliko abejingų, kurie gvildeno šiam specialistui reikalingas kompetencijas. Taip pat šioje katedroje moksleiviai akies krašteliu galėjo pamatyti ne tik tikrus robotus, bet ir sužinoti kokios profesijos turės didžiulę paklausą ateityje.

Maisto technologijų ir mitybos katedra surengė praktinius užsiėmimus, kuriuose moksleiviai tyrinėjo maisto ląsteles per mikroskopą, susipažino su spalvotu chemijos pasauliu ir atliko įvairius cheminius eksperimentus, turėjo galimybę sužinoti savo biologinį amžių, o 3D spausdintuvo pagalba sukurti įvairius maisto produktus.

Atvirų durų savaitė organizuojama jau ne pirmus metus ir tampa gražia tradicija. Kasmet aplankyti Technologijų fakulteto atvyksta vis daugiau smalsių moksleivių. Tai puiki galimybė moksleiviams susipažinti su kolegija ir vykdomomis studijų programomis, dėstytojais, besimokančiais studentais ir praktiškai išbandyti patrauklias veiklas.

Paskutinis atnaujinimas: 2020-12-08
Spausdinimo versija