Pradinis NaujienosPristatyta įgyvendinta idėja – „Draugiškos aplinkai pakuotės“

Pristatyta įgyvendinta idėja – „Draugiškos aplinkai pakuotės“

Paskelbimo data
2021-12-21

Technologijų fakultete buvo pristatyta Klaipėdos valstybinės kolegijos taikomosios mokslo veiklos idėjų konkurso „DARNI APLINKA – SVEIKA VISUOMENĖ“ įgyvendinta idėja – „Draugiškos aplinkai pakuotės“.

Šiuo metu vyraujanti globali problema yra plastiko gamyba, kuri padidėjo net 190 kartų. Nuo 1950 iki 2020 metų pagaminamo plastiko kiekis išaugo nuo 2 milijonų tonų iki 407 milijonų tonų per metus. Lietuvoje kiekvienais metais susidaro apie 100 000 tonų plastiko atliekų.

Maisto pramonėje ypatingas dėmesys skiriamas iš esmės naujų pakavimo medžiagų gaminimui, kurios būtų netoksiškos, lengvai perdirbamos, gebančios užtikrinti efektyvią maisto apsaugą nuo mikrobų pažeidimų, atmosferos bei deguonies poveikio, nepakeistų maisto savybių – kvapo, skonio ir užkirstų kelią gaminių džiūvimui gamybos ir laikymo metu.

Idėjų autoriai, norėdami taip pat prisidėti prie šios problemos sprendimo pasiūlė sukurti draugiškas aplinkai pakuotes iš maistinių medžiagų, kurios veikia antimikrobiškai, padeda prailginti produkto galiojimo laiką, suyra per trumpą laiką arba tiesiog yra suvartojamos kartu su produktu.

Pristatymo metu buvo pateikti 3 skirtingų rūšių pakuočių pavyzdžiai:

Svarbu, kad būtų ne tik ekologiška pati valgoma pakuotė, bet ekologiška ir gamybos technologija. Taip pat svarbu, kad būtų ne tik patogu žmogui ir finansiškai naudinga, bet svarbiausia – naudinga žmogaus sveikatai.

Paskutinis atnaujinimas: 2021-12-21
Spausdinimo versija