Pradinis Sėkmės istorijosPraktika Vokietijos ligoninėje

Praktika Vokietijos ligoninėje

Istoriją papasakojo
Karolina
Studijų programa
Bendrosios praktikos slauga
Mobilumo tipas
Absolventų praktika
Šalis
Vokietija
Institucija
KLINIKUM AM STEINENBERG / ERMSTALKLINIK, Reutlingen miestas (Institucija rasta su Ludwigsburgo universiteto pagalba (Protestant University of Applied Sciences / Evangelische Hochschule Ludwigsburg))

Savo absolvento praktiką nutariau atlikti Vokietijoje. Atvirai galiu pasakyti, kad nepasigailėjau ir studentai, kurie moka dalinai ar gerai vokiečių kalbą – tikrai nepasigailės pasirinkdami šią šalį, ir būtent, šią ligoninę ir miestą. Aš su trupučiu baimės vykau į Vokietiją, nes aš, deja, vokiečių kalbos žinių visai neturėjau, tačiau rėmiausi savo tvirtomis anglų žiniomis, kurios tikrai padėjo praktikos metu. Ligoninėje, kurioje buvau, t.y., KLINIKUM AM STEINENBERG / ERMSTALKLINIK, yra nemažas kiekis užsienio slaugytojų (pvz. italai, ispanai, iš Indijos, nemažai Filipinų, iš Rusijos, Kroatijos ar kitur), tai viena iš priežasčių, kodėl aš turėjau galimybę (t.y. ligoninė suteikė man galimybę) atlikti čia praktiką, turėdama tik geras anglų kalbos žinias.

Ligoninėje, kurioje buvau yra Reutlingen mieste. Tai nuostabus miestas, su aplinkiniais mažesniais miesteliais, kurie turi savo savitą istoriją. Visai netoli Reutlingen yra Swabian Alpės ir vadinama Swabian Alpių Jura – tai fantastiško grožio kalnynai – kuriuos pamatyti turėtų kiekvienas. Asmenys, kurie myli gamtą, aukštus kalnus, nori ramybės ar pamatyti įdomių pilių, ar olų, mėgautis tolimais pasivaikščiojimais bei kelionėmis dviračiu, tikrai nepasigailės atvykdami čia į praktiką. Oras ganėtinai panašus į mūsų Lietuvos, t.y. pasitaiko nemažai lietingų dienų, tačiau saulei pasirodžius, labai šilta.

Kalbant apie pačią praktiką ligoninėje – pamatysite visko. Aš iš viso praleidau du mėnesius šioje institucijoje, ir kas dvi savaites mano esamas skyrius pasikeisdavo (neurologijos skyrius, specializuotas insultų skyrius (Stroke Unit – intermidiate medicine care), kuriame praleidau vienas iš geriausių savo praktikos dienų. Taip pat pabuvojau reanimacijoje ir turėjau galimybę eiti į bendros chirurgijos skyrių, tačiau pasiprašiau grįžti į insultų skyrių, ir to visai nepasigailėjau. Būnant reanimacijoje ir specializuotame insultų skyriuje, įgavau didžiulę pacientų monitoringo patirtį, taip aš savo įgytus gebėjimus praktikos metu per savo studijas gerokai patobulinau), kad pamatyčiau kuo daugiau. Ligoninė taip pat atsižvelgia į jūsų parašytus tikslus, kuriuos norite pasiekti praktikos metu.

Praktikos metu turėjau galimybė eiti į bet kokias pamainas, t.y., į ryto pamainą (6-14 val.), dienos (14-22 val.) ir nakties (22-6 val.). Pamainos šioje ligoninėje, ir kaip suprantu beveik visoje šalyje trunka aštuonias valandas. Su galimybe išeiti truputi anksčiau dėl tam tikrų rimtų priežasčių visada galima, ir mentoriai (ar tiksliau supervisoriai), kurie jumis rūpinasi visada yra supratingi. Beveik visada aš eidavau į pamainas su savo skyriaus mentoriais, kurie moka anglų kalbą. Šie mentoriai labai maloniai ir draugiškai bendradarbiauja ir drąsiai kalba kitomis temomis, leidžia atlikinėti procedūras (pvz. išmokė reguliuoti kvėpavimo ventiliatorius reanimacijos skyriuose, suprasti ventiliatoriaus parametrus, atlikti arterinio kraujo duju tyrimą ir kt.).., tik neleidžia imti kraujo mėginių ar įvesti katerių, nes Vokietijoje visose skyriuose (išskyrus intensyvioje terapijoje-reanimacijoje), tai atlieka gydytojai!! Ligoninė suteikia pilną medicininę aprangą (išskyrus batus), kuri atitinkamai nuo skyriaus turi skirtingą spalvą, čia taip pat, galima su praktikanto kortele gauti nemokai pietus (maistas visada skanus ir karštas). Svarbu būtų paminėti, kad esant Reutlingen geriausia transporto priemonė mieste ar aplink miestą yra dviratis, nes autobusai ar nuomojamos mašinos, yra ganėtinai brangios (net ir turint studento kortelę autobusas vis tiek gali pasirodyti ganėtinai brangus). Taip pat Reutlingen mieste jausitės tikrai saugiai (nepaisant paros meto), tiek kelyje, tiek einant pasivaikščioti po miestą ar keliaujant į praktiką.

Kontaktas: karolina.kniezaite@gmail.com; Karolina Kniežaitė (facebook paskyra).