Pradinis Sėkmės istorijosSlaugos praktika Turkijos ligoninėje

Slaugos praktika Turkijos ligoninėje

Istoriją papasakojo
Gabija
Noriu pasidalinti erasmus įspūdžiais: skrydžio dieną gailejausi, kad pasiryžau erasmus programai, nes skridau viena į nepažįstamą šalį, viskas ten svetima, bet kai mane pasitiko  ir laukė manęs Turkijos Hatajaus oro  uoste kita erasmus studentė iš Irako, pakeičiau savo nuomonę…. Ji man padėjo išsinuomoti apartamentus, nes bendrabutis buvo perpildytas studentų. Sekančią dieną susitikau pirmą kartą su Mrs. Melodi. Ji mums viską papasakojo apie Hatajaus universitetą, Hatajaus provinciją.
Žmonės labai šilti, paslaugūs, visada nori padėti, malonūs, svetingi. Maistas labai skanus. Kai grįžau į Lietuvą  pasiilgau Turkijos maisto, turkiškos kavos, turkiškos arbatos. Pakeliavau po Turkiją, buvau Stambule, Kapadokijoje, Urfoje, Dijarbakire, netgi turkiškose vestuvėse dalyvavau kartu su draugais, Adana na ir žinoma Hatajaus miestai. Anglų kalbos Turkijoje labai mažai kas žino, nes Hatajus ribojasi su Sirijos sieną, tai pagrindinės kalbos Hatajaus provincijoje turkų ir arabų. Mano draugės iš Irako gimtoji kalba- arabų, tai ji man išversdavo į anglų kalbą, nes ji taip pat nemokėjo turkų kalbos. Po mėnesio praktikos pradėjome lankyti turkų kalbos paskaitas. Pradėjome suprasti turkų kalbą nuo A iki Z, bet iki šiol kartais šnekėti tam tikromis temomis yra sunku, nes turkų kalba nuo anglų kalbos labai skiriasi gramatika, tai ir yra priežastis kodėl daugelis turkų nešneka anglų kalba.
Ligoninėje kai atlikau praktiką, taip pat niekas nešnekėjo angliškai, todėl visą laiką bendravome turkiškai. Atlikau praktiką intensyvios terapijos skyriuje, angiochirurginiame skyriuje, vaikų skyriuje, operacinėje. Ligoninės turi labai daug personalo, kuo negalime pasigirti Lietuvos ligoninėmis. Slaugytoja dirba tik savo darbus, atlieka medicinines  procedūras, asistuoja gydytojams. Yra atskiras personalas, kuris transportuoja ligonius į kitus skyrius, dalina maistą taip pat atskiras personalas, rūpinasi švara ir higiena taip pat kitas personalas, nėra visi darbai ,, užkrauti” slaugytojai, kaip pas mūsų Lietuvoje. Bet sveikatos paslaugų kokybė ten  tikrai prastesnė.
Na ir pabaigai… Labai džiaugiuosi, kad pasinaudojau šia galimybę, kiekvienas studentas turėtų naudotis erasmus, nes tai puiki patirtis. Dėkoju Dievui, kad sutikau daugybę gerų draugų, kurie dabar manęs jau lauks Turkijoje. Dabar mano draugai man kaip šeima. Nuostabūs žmonės!!! Niekada nepamiršiu šios nuostabios patirties.