Pradinis NaujienosKlaipėdos valstybinę kolegiją papildė gausus būrys pirmakursių

Klaipėdos valstybinę kolegiją papildė gausus būrys pirmakursių

Paskelbimo data
2021-08-25

Klaipėdos valstybinę kolegiją šiais metais pasirinko per 900 abiturientų, beveik tiek pat, kiek ir pernai. Populiariausias būsimųjų pirmakursių pasirinkimas – ugdymo mokslai. Į dvi ugdymo mokslų krypties studijų programas priimtas rekordinis skaičius stojančiųjų.

„Kalbant apie bakalauro studijas, Klaipėdos valstybinė kolegija išlaiko lyderės pozicijas Vakarų Lietuvos regione. Analizuojant priėmimo duomenis ir lyginant analogiškas skirtingų aukštųjų mokyklų siūlomas studijų programas matome, kad mus rinkosi žymiai dažniau negu konkurentus. Esu tikra, kad tai liudija mūsų kolegijos užtikrinamą studijų kokybę“, – tvirtino Klaipėdos valstybinės kolegijos direktorė Gražina Markvaldienė.

Į ikimokyklinę ir priešmokyklinę bei pradinio ugdymo pedagogiką šįmet priimta 133 studentai, 60 iš jų studijuos valstybės finansuojamose vietose ir kas mėnesį gaus iš valstybės 300 eurų stipendiją. Manoma, kad ugdymo mokslai populiarėja ne tik dėl valstybės skatinimo stipendijomis, bet ir kritiškai mažėjant pedagogų.

Tarp inžinerinių mokslų šiemet lyderiauja statybos, elektros ir automatikos bei transporto inžinerija. Sveikatos mokslų srityje dažniausi pasirinkimai – bendrosios praktikos slauga ir kineziterapija. Į pastarąją studijų programą priimta taip pat rekordiškai daug studentų – net 66.

Bendrasis priėmimas baigėsi, tačiau papildomas priėmimas tęsis iki pat naujųjų mokslo metų pradžios – rugpjūčio 30 d. Papildomo priėmimo metu galima pretenduoti užimti likusias laisvas valstybės nefinansuojamas  studijų vietas.

Paskutinis atnaujinimas: 2021-08-25
Spausdinimo versija