Pradinis NaujienosKVK priėmė rekordinį skaičių pirmakursių

KVK priėmė rekordinį skaičių pirmakursių

Paskelbimo data
2020-09-12

Trečia pagal dydį Lietuvoje – Klaipėdos valstybinę kolegiją – šiemet pasirinko rekordinis skaičius stojančiųjų. Iš viso su būsimaisiais pirmakursiais pasirašytos 1052 sutartys. Studentai beveik tolygiai pasiskirstė trijuose kolegijos fakultetuose.

„Didžiuojamės, kad norintieji studijuoti pasitiki mūsų aukštąja mokykla. Džiaugiamės, kad įgyvendiname vieną iš savo strateginių tikslų – į Klaipėdos regioną pritraukti jaunų žmonių“, – tvirtino Klaipėdos valstybinės kolegijos direktorė Gražina Markvaldienė.

Valstybės finansuojamas vietas kolegijoje gavo daugiau kaip trečdalis pirmakursių (37 proc.). 43 pedagoginės krypties studijas pasirinkę studentai kas mėnesį gaus valstybės skiriamą 300 eurų stipendiją. Skatinamąsias 200 eurų dydžio stipendijas turėtų gauti 53 įstojusieji į Informatikos, inžinerijos ir technologijų studijų krypčių grupių studijų programas.

Populiariausios studijų programos šiais metais yra bendrosios praktikos slauga, logistikos vadyba, kineziterapija, statybos inžinerija. Rekordinio srauto sulaukė pedagoginių krypčių studijų programos – ikimokyklinė ir priešmokyklinė bei pradinio ugdymo pedagogika, todėl kolegija turės galimybę tvirtai tęsti šimtametę pedagogų rengimo tradiciją. (Klaipėdos valstybinės kolegijos ištakomis laikomi 1902 m., kai buvo įkurta Klaipėdos mokytojų seminarija).

“Kineziterapijos studijas pasirinkau, nes esu labai energinga, mėgstanti judėjimą. Be to, turiu vidinį poreikį suteikti pagalbą žmonėms. Klaipėda – plačių galimybių miestas, baigus studijas, bus paprasta rasti darbo vietą”, – tvirtino plungiškė Liucilė Stanienė, kuri tapo 1000-ąja pirmakurse, šiais metais pasirašiusia studijų sutartį su Klaipėdos valstybine kolegija.

Stojančiųjų į Klaipėdos valstybinę kolegiją geografija šiek tiek pasislinko į Rytus ir apima ne tik išskirtinai Vakarų regioną, kaip buvo iki šiol. Tarp pasirinkusiųjų studijas Klaipėdos valstybinėje kolegijoje – 4 moksleiviai per valstybinius egzaminus surinkę po 100 balų.

Paskaitos  pirmakursiams startuoja nuo rugsėjo 14 d.

Paskutinis atnaujinimas: 2020-12-12
Spausdinimo versija