Pradinis NaujienosKVK studentai dalyvauja respublikiniame Išmaniojo miesto konkurse!

KVK studentai dalyvauja respublikiniame Išmaniojo miesto konkurse!

Paskelbimo data
2020-11-28

KVK Statybos inžinerijos ir Skaitmeninės geodezijos studentai dalyvauja respublikiniame Išmaniojo miesto konkurse. Šis projektas – puiki galimybė studentams padėti gerus pamatus karjeros pradžiai, užmegzti naudingas profesines pažintis, būti pastebėtiems, o svarbiausia – įgyvendinti savo idėjas prisidedant prie Lietuvos kūrimo.

Zarasus pasirinkome dėl palankios geografinės padėties. Rajonas netoli didžiųjų Lietuvos miestų – sostinės Vilniaus bei Kauno. Netoli Zarasų randasi Daugpilis, tai kaimyninės Latvijos antrasis pagal didumą miestas.

„Išmanusis miestas“ vienija Lietuvos rajonų savivaldybes, Lietuvos aukštąsias mokyklas bei privataus ir valstybinio sektorių atstovus kurdami Lietuvą, kurioje norisi gyventi. Nuo 2020 m. rugsėjo jau septintąjį kartą dalyvauti projekte kviečia 7 savivaldybes, kuriose bus įgyvendinami projektai, skirti atnaujinti savivaldybių teritorijas, sutvarkyti apleistus objektus, kitas problemines miestų ir rajonų erdves, kurios būtų malonios ne tik leisti laiką, bet ir kurti svajonių gyvenimą. Kviečiami studentai ir jaunieji specialistai dalyvauti nacionaliniame konkurse, kurti ateities Lietuvos vizijas ir realiai įgyvendinti savo idėjas.

Projekto siektinas rezultatas – nustatyti problemines Lietuvos savivaldybių viešąsias erdves, palankias socialinių problemų vešėjimui; pasitelkiant miestų planavimą, infrastruktūros, statybų, inžinerinius ir architektūros sprendimus sukurti naujo tipo viešąsias erdves, kurios prisidėtų prie bendruomenių telkimo ir problemų sprendimo; skatinti savivaldybes investuoti į emocinę ir socialinę gyventojų sveikatą; ugdyti ir skatinti jaunuosius Lietuvos specialistus; sukurti erdvę aukštųjų mokyklų, verslo ir savivaldybių sintezei; realiai įgyvendinti geriausius nacionalinio konkurso dalyvių projektus.

ASI katedros komandos nariai: Justė Bacevičiūtė, Martynas Gabalis, Egidijus Valantinas, Egidijus Grublys, Paulius Butvydis, Jonas Šimutis.

Vadovai: Vilma Vaičekauskienė, Indrius Kuklys, Rasa Varpiotaitė–Tiutiunik.

Paskutinis atnaujinimas: 2020-12-12
Spausdinimo versija