Pradinis NaujienosNugriaudėjo PROFADIENIS: studentai matavosi profesijas

Nugriaudėjo PROFADIENIS: studentai matavosi profesijas

Paskelbimo data
2023-10-13

Šių metų spalio 12 d. įvyko didžiausio Lietuvoje kolegijas vienijančio renginio – PROFADIENIO – finalinis renginys. Jo tikslas – padėti jauniems žmonėms suprasti verslo įmonių darbo virtuvę. Renginio metu net 114 finalistų iš 15-os Lietuvos kolegijų sprendė sudėtingą verslo situaciją, o vėliau geriausi iš jų buvo apdovanoti specialiais prizais.  

Į renginį iš skirtingų Lietuvos kampų sugužėję studentai sprendė stambios, finansų sektoriuje dirbančios įmonės sudėtingą pinigų perlaidos situaciją; ieškojo sprendimo, kokiu būdu efektyviai suprojektuoti medicininės logistikos įmonės užsakymo platformą. Taip pat jie turėjo parengti tarptautinės įmonės socialinės atsakomybės veiklos planą ir paskirstyti biudžetą, įvertinti pateiktą darbo pokalbį ir pasiūlyti, kaip jį tobulinti, bei išbandė asmeninių finansų valdymo situaciją pasitelkiant estų startuolio sukurtą  žaidimą.

„Šis laikotarpis iš kitų išsiskiria technologinės kaitos sparta, politinių įvykių kaita  bei informacijos  gausa.  Įmonės vis labiau specializuojasi, jų veiklos pobūdis, ritmas labai varijuoja, o įmonių kultūra ypač stipriai atsiskleidžia esant būtinybei išlaikyti talentus. Tokiomis sąlygomis jauni žmonės turi padaryti vieną svarbiausių sprendimų – pasirinkti būdą, kaip realizuoti save. Tad suvieniję kolegijas organizuojame jiems ypatingą galimybę – susitikti su įvairių sektorių įmonių atstovais ir suprasti jų veiklos ypatumus“,  – mintimis dalijasi iniciatyvos autorė Lina Mačernienė.

„Egzistuoja du požiūriai į buvimą darbo vietoje. Pirmas – kad įmonės vadovai parodo, ką ir kaip daryti, antras – kad žmonės bendrai kuria procesus, sprendžia problemas. Pirmuoju atveju svarbus yra teorinis ugdymas, padedantis perteikti įmonės veikimą, antruoju – kad žmogus save suvoktų kaip aktyvų procesų dalyvį. Tuomet ugdymas tampa įvairiapusis, dinamiškas, perteikiantis patirtį, leidžiantis parodyti asmeninę iniciatyvą. Džiaugiamės, kad PROFADIENIS – tai kuriančių, jaunų žmonių sambūrio vieta. Renginio metu dalyviai mokosi iš realių situacijų. Jos visos parengtos taip, kad studentai susipažintų su visu įmonių veiklos ciklu: finansais, gamyba, personalo klausimais ir inovacijomis“, – teigia AB SEB banko Privačių klientų grupės vadovas Arūnas Badaras.

Klaipėdos valstybinę kolegiją atstovavo atrankinio turo nugalėtojai VF Verslo administravimo katedros studentai: Kleibaitė Gabija, Lindžius Linas, Ricaitė Živilė, Šakinytė Kornelija, Vaišnoraitė Gabija su lektore Adele Stoniene, o TF atstovavo Maisto technologijų ir mitybos katedros studentai:  Gerda Čekauskaitė, Gabrielė Genčiauskaitė , Laura Dudienė , Benas Mockus, Laimonas Riepšas su lektore Sigute Ežerskiene.

Projekto organizatorius – VšĮ PROFAT. Projekto partneriai: AB SEB bankas, „Western Union Processing Lithuania“, UAB „Cencora“, UAB „Girteka Logistics“, AB „Rokiškio sūris“, Europos Parlamento biuras, UAB „Emplonet“, Petras Auštrevičius.

 

 

Paskutinis atnaujinimas: 2023-12-12
Spausdinimo versija