Pradinis ProjektaiNordTourNet-4

NordTourNet-4

Numeris
NPAD-2022/10078
Pradžia
2022-09-01
Pabaiga
2024-08-31
Vertė, Eur
58,495.00

Per pandemiją, turizmas gamtoje ir atokiose vietovėse tapo labai populiarus. Įgyvendinant ankstesnį Nordplus Adult projektą NordTourNet-3, partneriai veiklų metu išsiaiškino, kad IT ne tik pakeitė turizmo organizacijas bet ir  išryškino kartų skirtumus. Kartos (Y ir Z) turi kur kas daugiau žinių ir įgūdžių skaitmeninių technologijų srityje. Tuo tarpu vyresnės kartos (kūdikių bumo ir X) yra mažiau įgudusios IT srityje. Dėl šių priežasčių pagrindiniai projekto naudos gavėjai yra nuotoliniai darbuotojai ir verslininkai, veikiantys turizmo sektoriuje, vyresni nei 50 metų amžiaus, nes svarbu juos išmokyti valdyti dirbtinio intelekto priemones ir kūrybiškai jas pritaikyti savo veikloje, tam kad išliktų turizmo sektoriuje.

Projektas „Developing the Creativity of Tourism Workers Through the Use of Artificial Intelligence Powered Tools to Create New or Improve Existing Tourism Services”  yra projektų NordTourNet tęsinys.

Tikslas

Bendras projekto tikslas – tirti dirbtinio intelekto priemones, skirtas turizmo sektoriui, pateikti suaugusiųjų švietėjams metodinę medžiagą ir rekomendacijas, kaip skatinti atokiose vietovėse dirbančių 50 metų ir vyresnių turizmo darbuotojų ir verslininkų kūrybiškumą pasitelkiant dirbtinio intelekto sprendimus ir paskatinti juos kurti naujas paslaugas ar produktus, pagrįstus dirbtinio intelekto technologijomis.

Rezultatai ir nauda

  1. Situacijos analizės ataskaita nacionaline ir anglų kalbomis (rašytine forma, e. versija) ir dvylika 10 minučių trukmės vaizdo įrašų nacionalinėmis kalbomis.
  2. 4-6 valandų trukmės kūrybiškumo mokymo programa nacionaline ir anglų kalbomis (raštu, e. versija).
  3. Fokus grupių ir stebėjimo ataskaita nacionaline ir anglų kalbomis (raštu, el. versija).
  4. „Metodinė medžiaga su rekomendacijomis suaugusiųjų švietėjams ir turizmo specialistams vaizdo formatu su animacija”, kurią sudaro 10 vaizdo modulių anglų kalba, kurių kiekvieno trukmė 15 min.
  5. Baigiamoji virtuali projekto konferencija, įrašyta projekto „Youtube” kanale.

Vykdytojas

Švietimo, tyrimų ir konsultacijų centras (ERCC)

Projekto partneriai

Education, Research & Consultancy Center (LT-ERCC)
Kurzeme Tourism Association (LV)
Mobilizing Expertise AB (SE)
Arctic Culture Lab (GL)

Atsakingas asmuo Klaipėdos valstybinėje kolegijoje

Eglė Černeckienė, e.cerneckiene@kvk.lt
Laurencija Budrytė-Ausiejienė, l.ausiejiene@kvk.lt

Paskutinis atnaujinimas: 2022-10-10
Spausdinimo versija