Pradinis ProjektaiJoint Job Burnout Interventions for Beginner Nurses, Nurse Students and Care Workers

Joint Job Burnout Interventions for Beginner Nurses, Nurse Students and Care Workers

Pradžia
2016-01-01
Pabaiga
2019-01-01
Vertė, Eur
152,642.00

„Perdegimo sindromas“ slaugytojų ir slaugos darbuotojų tarpe” 

 

Įtampa, patiriama darbe, yra labai dažna problema slaugytojų ir slaugos darbuotojų tarpe, nepriklausomai nuo jų tautybės, slaugos rūšies, klinikinio ar neklinikinio slaugos pobūdžio.

Slaugytojai ir slaugos darbuotojai yra priskiriami prie stresinių profesijų, nes jų darbo pobūdis pasižymi įvairių subtilių situacijų ir aplinkybių poveikiu, kur gresia patirti daug streso. Prie stresorių gali būti priskiriami tokie veiksniai: per didelis darbo krūvis, nereguliarios ir papildomos darbo valandos, fizinis nuovargis, sergančių pacientų ir jų šeimos narių emocinis fonas bei atitinkamas elgesys sunkiomis akimirkomis, kito personalo paramos stoka, neužtikrintumas dėl gydymo, konfliktai su bendradarbiais (kitu medicinos personalu), pacientų mirtys, techninių žinių ar įgūdžių trūkumas. Visi šie veiksniai sudaro sąlygas slaugos specialistams tapti potencialiomis „perdegimo“ sindromo aukomis.

Tikslas

Projektu JOBIS siekiama sukurti mokymo programą bei bandomąją e-mokymosi platformą, siekiant užkirsti kelią „perdegimo“ sindromui plisti slaugytojų, slaugos darbuotojų ir slaugos srities studentų tarpe 5 Europos šalyse (Rumunijoje, Lietuvoje, Lenkijoje, Italijoje ir Kipre)

Rezultatai ir nauda

Projekto JOBIS įgyvendinimo metu bus sukurta patraukli ir išsami mokymo priemonė, kuri bus prieinama ir kitoms tikslinėms grupėms (gydytojams, valstybės tarnautojams, mokytojams ir t.t.), atitinkamai bus išplėstas ir specializuotų instruktorių, dėstančių „perdegimo“ tema, tarptautinis tinklas.

Projekto JOBIS metu taip pat bus organizuojami mokymai instruktoriams taip pat projekto sklaidos renginiai visose partnerių šalyse.

Vykdytojas

OAMGMAMR Iasi Branch (Rumunija) – projekto koordinatorius

Projekto partneriai

ANZIANI E NON SOLO SC (Italija)
KLAIPĖDOS VALSTYBINĖ KOLEGIJA (KVK, Lietuva)
KIPRO TECHNOLOGIJOS UNIVERSITETAS (Kipras)
AKADEMIA HUMANISTYCZNO-EKONOMICZNA W LODZI (Lenkija)

Atsakingas asmuo Klaipėdos valstybinėje kolegijoje

Eglė Brezgytė, e.brezgyte@kvk.lt, tel. nr. 865571181

Paskutinis atnaujinimas: 2020-11-06
Spausdinimo versija