Maisto technologijų ir mitybos katedros studentėms Laurai Petrauskaitei, Martynai Raižytei, Redai Zubaitei ir Lėjai Lyvens kilo idėja sukurti eksperimentinę maisto laboratoriją ant ratų. Su šia idėja studentės dalyvavo tarptautiniame socialinio verslumo konkurse. Studentės pasidalijo savo mintimis apie sugeneruotą verslo idėją.
Kaip kilo mintis kurti eksperimentinio maisto laboratoriją?
Viskas prasidėjo nuo to, jog dėstytoja Loreta Tamošaitienė per paskaitą pradėjo pasakoti apie tai, jog yra toks puslapis, kuriame surašyti geri socialinio verslo pavyzdžiai Lietuvoje. Mums per paskaitą buvo skirtas laikas susipažinti su tuo puslapiu ir vėliau susiskirsčius į komandas bandyti sugeneruoti savo socialinio verslo pradinį vaizdą. Komandos paskaitos metu dalijosi savo idėjomis. Dėstytojos paskatintos sutikome išbandyti savo jėgas ir sudalyvauti konkurse „International Social Entrepreneurship Competition”.
Mūsų dėmesio centre liko vienos komandos pristatyta idėja „Restoranas ant ratų“ būtent tai ir buvo mūsų pagrindas, kaip išplėtojome savo visą idėją iki eksperimentinės maisto laboratorijos ant ratų „Eat healty, live healthy“.
Kokių tikslų siekiate savo idėja?
Mūsų idėja kilo iš to, jog Lietuvoje nemažai žmonių vis dar nesirūpina savo mityba, taigi pagalvojome, kad ši socialinio verslo idėja galėtų paskatinti žmones daugiau sužinoti apie mitybą. Socialiai jautrios visuomenės grupės gautų daugiau informacijos apie sveiką mitybą, taip pat turėtų galimybę patys pasigaminti sveikų patiekalų. Taip pat su šia idėja prisidėtume prie vietos verslo palaikymo, nes bandytume bendradarbiauti su vietos ūkininkais. Mūsų pagrindinis tikslas – per edukacinius susibūrimus motyvuoti kuo daugiau žmonių nors mažais žingsniais žengti sveiko gyvenimo link.
Kaip vyko socialinio verslumo konkursas?
Pats konkursas vyko dvi dienas, kurios sakyčiau buvo tikrai įtemptos ir pareikalavo nemažai energijos, Taigi, pirmąją dieną vyko susitikimais su mentoriais, kurie mūsų žiniomis dauguma buvo įvairūs verslininkai, finansinių sričių atstovai. Jie mums stengėsi atsakyti į visus iškylančius klausimus, dalijo patarimus, ką dar galėtume patobulinti ar pakeisti, taip pat vyko paskaitos.
Antroji konkurso diena buvo skirta idėjos pristatymui, taigi taip pat vyko paskaita apie tai, kaip gerai paruošti savo „pitch“. Na ir po to, žinoma, vyko idėjų pristatymai, kurių iš tiesų buvo pačių įvairiausių, buvo įdomu pamatyti, koks jaunimas gali iš tiesų būti kūrybingas, ir manau tik dar kartą įsitikinome, kokie mes visi esame skirtingi!
Ar bandysite savo idėją įgyvendinti realybėje?
Klausimas sudėtingas, nes visos po dalyvavimo supratome, kad kol kas tikrai nesame verslininkės, bet ką gali žinoti, kaip viskas bus vėliau. Galbūt dabar trūksta drąsos, ar pasitikėjimo, bet niekada nesakome „niekada“! Buvo tikrai puiki patirtis, didžiulis AČIŪ skrieja dėstytojai Loretai Tamošaitienei, nes Jos motyvacija neleido mūsų komandai nuleisti rankų konkurso metu!