Pradinis Kolegiją pasirinko gausus būrys pirmakursių

Kolegiją pasirinko gausus būrys pirmakursių

Didžiausia Vakarų Lietuvoje Klaipėdos valstybinė kolegija sulaukė gausaus būrio pirmakursių, iš viso su norinčiaisiais siekti aukštojo mokslo sudaryta 930 studijų sutarčių. Tai yra šiek tiek daugiau negu praėjusiais metais.

„Didžiuojamės, kad išlaikome jaunų žmonių ir jų tėvų pasitikėjimą mūsų aukštąja mokykla, norinčiųjų studijuoti skaičius išlieka stabilus. Pagal Lama BPO duomenis, esame daugiausiai pirmakursių į bakalauro studijas sulaukusia aukštąja mokykla Klaipėdoje.

Visa tai tik darsyk įrodo, kad suteikiame kokybiškas, aukščiausius standartus atitinkančias studijas”, – priėmimo rezultatus įvertino Klaipėdos valstybinės kolegijos direktorė Gražina Markvaldienė.

Maždaug trečdaliui studentų (313) skirtos valstybės finansuojamos vietos, jų krepšelis palyginti su pernai išliko iš esmės nepakitęs. Į valstybės finansuojamą vietą įstojo studentai, kurių vidutinis konkursinis balas buvo 5,66.

Klaipėdos valstybinėje kolegijoje šiemet studijuos 7 studentai, kurie bent vieną valstybinį brandos egzaminą išlaikė 100 balų. Vienam kolegijos studentui skirta Signatarų stipendija, kuriomis kasmet apdovanojami 20 geriausiai mokyklą baigusių ir Lietuvoje studijas pasirinkusių abiturientų.

Pastebima, kad šiemet ženkliai išaugo norinčiųjų rinktis sesijinį paskaitų organizavimo būdą, apie 44 proc. pirmakursių rinkosi būtent tokias studijas. Manoma, kad šitaip studijas lengviau derinti su darbu, vaikų auginimu ar kitomis šeimos aplinkybėmis.

Populiariausi šių metų priėmime buvo ugdymo mokslai. Ikimokyklinę ir priešmokyklinę pedagogiką pasirinko 115 naujų studentų, pradinio ugdymo pedagogiką studijuoti pradeda per 30 pirmakursių.

Iš Technologijų fakulteto siūlomų studijų programų pirmakursiai dažniausiai rinkosi elektros ir automatikos inžineriją, statybos inžineriją bei automobilių transporto inžineriją.

Tarp Sveikatos mokslų fakulteto studijų programų pirmavo bendrosios praktikos slauga, kineziterapija, socialinis darbas ir grožio terapija.

Verslo fakultete būsimieji studentai dažniausiai rinkosi logistikos vadybą, įstaigų ir įmonių administravimą bei buhalterinę apskaitą.

Klaipėdos valstybinę kolegiją besirenkančių studentų geografija iš esmės nesikeičia. Daugiausiai šią aukštąją mokyklą ir šiemet rinkosi Klaipėdos mieste ir rajone gyvenantys jaunuoliai. Daug studentų sulaukta iš Kretingos, Šilutės, Plungės, Mažeikių, Telšių, Šilalės ir Skuodo rajonų.

Iš viso kolegijos trijuose fakultetuose šiais akademiniais metais studijuos 2500 studentų.

Paskutinis atnaujinimas: 2022-09-08
Spausdinimo versija