Pradinis NaujienosKlaipėdos valstybinė kolegija į naujus akademinius metus žengia su tarptautinių ekspertų pripažinimu ir pasipildžiusi 1000 pirmakursių

Klaipėdos valstybinė kolegija į naujus akademinius metus žengia su tarptautinių ekspertų pripažinimu ir pasipildžiusi 1000 pirmakursių

Paskelbimo data
2023-09-04

„2023 metai yra Klaipėdos valstybinės kolegijos (KVK) sėkmės ir pripažinimo metai“, – teigia naujasis Klaipėdos valstybinės kolegijos vadovas dr. Remigijus Kinderis.

KVK yra daugiaprofilė valstybinė aukštojo mokslo įstaiga, kurios veiklą ekspertai įvertino labai gerai. Svarbu pažymėti, kad kokybės užtikrinimo ir poveikio regionui ir visos šalies raidai sritys įvertintos po 4 balus, t. y. sritis yra vertinama labai gerai nacionaliniame kontekste ir tarptautinėje erdvėje, be jokių trūkumų. Tai visos kolegijos bendruomenės ir socialinių partnerių bendros veiklos nuopelnas bei įvertinimas.

„Mums, kaip aukštajai mokyklai, ypač svarbu įgyvendinti savo misiją – prisidėti prie regiono darnaus vystymosi. Esame ta aukštoji mokykla regione, kuri pritraukia daugiausia jaunų žmonių į miestą ir suteikia stiprų pagrindą sėkmingai jų profesinei ateičiai. Kolegija didžiulį dėmesį skiria studijų kokybei ir stengiasi atsižvelgti į jos vertintojų: studentų lūkesčius, absolventų atsiliepimus, darbdavių rekomendacijas“, – teigia dr. R.Kinderis.

Kolegija lieka savarankiška aukštąja mokykla

Lietuvoje vykdant koleginio sektoriaus pertvarką, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija subūrė ekspertų komisiją, kuri birželio mėn. pritarė KVK savarankiškam stiprinimo planui ir mano, kad yra galimybė pasiekti stiprinimo plane iškeltus ilgalaikius tikslus ir veikti savarankiškai. Vyriausybė 2023 m. liepos 12 d. nutarimu Nr. 569 pavirtino 2023–2024 metų valstybinių kolegijų tinklo stiprinimo veiksmų plano įgyvendinimo priemonę „Klaipėdos valstybinei kolegijai įgyvendinti kolegijos stiprinimo planą“.

„Šis Vyriausybės nutarimas yra aukštas kolegijos potencialo įvirtinimas ir suteiktas pasitikėjimo kreditas“, – įsitikinęs dr. R. Kinderis.

Priėmimo rezultatai – džiuginantys

Šiuo metu dar tikslinami stojimo rezultatai, tačiau, remiantis turimais duomenimis, stojimas dabartiniame koleginio sektoriaus pokyčių kontekste nenuvylė. Nežiūrint į tai, kad Kaunas ir Vilnius yra populiariausi miestai, į kuriuos pirmiausia žvalgosi abiturientai, KVK pavyko pritraukti apie 1000 pirmakursių. Populiariausios studijų programos – Ikimokyklinė ir priešmokyklinė pedagogika, Pradinio ugdymo pedagogika, Bendrosios praktikos slauga, Kineziterapija, Logistikos vadyba, Statybos inžinerija bei Elektros ir automatikos inžinerija.

Svarių akademinių pasiekimų kiekvienam KVK bendruomenės nariui!

Paskutinis atnaujinimas: 2023-09-04
Spausdinimo versija