Pradinis ProjektaiHiBiWood: Sustainable, High-Performance Building Solutions in Wood

HiBiWood: Sustainable, High-Performance Building Solutions in Wood

Numeris
2020-1-LV01-KA203-077513
Pradžia
2020-09-01
Pabaiga
2023-08-31
Vertė, Eur
316,977.00

„HiBiWood“ projektas skatina rinktis aplinkai draugiškus, tvarius, aukštos kokybės medienos pastatų sprendimus. Artimiausiu metu mediniai pastatai sudarys didesnę dalį statomų pastatų. Ateityje tvarūs aukštos kokybės medienos pastatai bus projektuojami ir statomi iš aplinkai nekenksmingos medienos komponentų, tačiau tam tikras plieno ir betono statybinių medžiagų kiekis išliks, siekiant, kad pastatas atitiktų konstrukcinius, gaisrų prevencijos, drėgmės sugėrimo ir ekonominius reikalavimus. Tačiau šiuo metu dizainerių ir inžinierių aukštojo mokslo studijose daugiausia dėmesio skiriama plieniniams ir betoniniams pastatams, o kartais ir mažaaukščiams mediniams pastatams. Norint patenkinti darbo rinkos poreikius, būtina studentus išmokyti naujų įgūdžių projektuojant, statant ir valdant didelio našumo medienos statybą.

Tikslas

Projektu „HiBiWood“ siekiama patenkinti aukštojo mokslo įstaigų studentų poreikius tvarios bei našios medienos pastatų statybos srityje per inovatyvius, į studentą orientuotus mokymosi metodus.

Tikslai:

  1. Sukurti ir pristatyti naują tarpdisciplininį modulį apie tvarias ir našias medinių pastatų sistemas, atitinkančias aukštojo mokslo įstaigų ir darbo rinkos poreikius.
  2. Tobulinti studentų ir dėstytojų kompetencijas sprendžiant problemas bei dirbant komandoje; skatinant inovatyvų mąstymą, motyvaciją, supratimą apie tarpprofesinius projekto rezultatus ir projektų valdymą.
  3. Mokyti visus dalyvius (studentus, mokytojus, verslininkus) tvarių bei našių medienos statybų pastatų sprendimų srityje.
  4. Užtikrinti atvirą projekto rezultatų prieinamumą tikslinių grupių atstovams.

 

Rezultatai ir nauda

Projekto metu bus sukurti keturi intelektiniai produktai: 1) kompetencijų struktūra; 2) Bakalauro studijų  modulis „Tvarios, aukštos kokybės medinių pastatų sistemos“ (9ECTS); 3) E-mokymosi platforma; 4) Gerosios praktikos.

Mažiausiai 18 mokytojų / instruktorių dalyvaus intensyviuose mokymosi kursuose Suomijoje apie naujovišką projektinį mokymąsi, mokymąsi darant ir mišrų mokymąsi. Naują tarpdisciplininį modulį ir E- mokymosi platformą drauge sukurs partneriai iš penkių šalių, konsultuodamiesi su verslo įmonėmis.

Naujas modulis bus išbandytas trijuose intensyviuose mokymosi / mokymo kursuose, kurie vyks Austrijoje, Lenkijoje ir Latvijoje. Iš viso bus apmokyti 75 bakalauro studijų studentai. Studentai įgis novatoriškų tarpdisciplininių žinių apie tvarius, našius medienos statybos sprendimus.

Suinteresuotosios šalys, kurių veikla susijusi su statybomis, o ypač su medienos statyba, pvz. asociacijos ir privačios įmonės, dalyvaus kuriant naujus modulį, todėl jie turės galimybę pasidalinti savo patirtimi ir įtraukti temas, kurios padės įgyti darbo rinkoje reikalingų kompetencijų. Šiuo būdu bus sustiprintas akademinio ir verslo sektoriaus bendradarbiavimas.

Mažiausiai 20 tarptautinių ir 40 vietos dalyvių iš aukštųjų mokyklų, švietimo įstaigų ir verslo įmonių dalyvaus tarptautinėje konferencijoje Latvijoje, kur bus pristatyti intelektiniai rezultatai.

 

Vykdytojas

Rigas Celtniecibas koledza - Latvia

Atsakingas asmuo Klaipėdos valstybinėje kolegijoje

Projektų skyriaus specialistė Eglė Černeckienė, e.cerneckiene@kvk.lt

Paskutinis atnaujinimas: 2023-06-05
Spausdinimo versija