Pradinis ProjektaiNature and Digital-Based Education on Ecotourism

Nature and Digital-Based Education on Ecotourism

Numeris
NPAD-2022/10144
Pradžia
2022-10-01
Pabaiga
2024-09-30
Vertė, Eur
53,540.00

Ekoturizmas tapo sparčiausiai augančiu turizmo sektoriumi. Vis daugiau ir daugiau lankytojų poilsiui ieško vietovių, kuriose žmogaus veikla nedaro didelio poveikio aplinkai. Šiuo metu trūksta ekologinio turizmo bei vietinių gamtos gidų, galinčių subtiliai atskleisti gamtos paslaptis, skatinti domėjimąsi gamta ir prisidėjimą prie jos išsaugojimo.
Ekoturizmas gali būti plėtojamas įvairiais būdais, tačiau svarbiausia išlieka turizmo švietimas apie gamtinių teritorijų apsaugą, pridėtinės vertės vietiniams gyventojams kūrimas, unikalių ekologinių turų mažoms grupėms planavimas. Sėkmingas ekoturizmas prasideda nuo keliautojų suvokimo, kokį poveikį jie daro savo lankomoms vietoms.

Tikslas

Projekto tikslas yra dvejopas: skatinti suaugusiuosius gilinti žinias apie gamtą bei keliauti atsakingai, pasitelkiant ekologiniu turizmu pagrįstą švietimą. Taip pat padėti suaugusiesiems, dirbantiems turizmo srityje, įgyti daugiau žinių apie ekologinį turizmą, įgyti daugiau įgūdžių, kaip kurti ekoturizmo produktus vietoje ir virtualioje aplinkoje, kuriuos jie galės pasiūlyti potencialiems lankytojams.
Gamtos suvokimui ir tvariai elgsenai gamtoje reikalauja specialių ir įrodymais pagrįstų žinių apie biologinę įvairovę (augaliją ir gyvūniją), geologiją, geomorfologiją, hidrologiją, gyvenimo būdą natūraliai pažeidžiamose vietovėse. Suaugusiųjų neformaliojo švietimo metodai bus naudojami siekiant padėti žmonėms, dirbantiems turizmo sektoriuje, ir suteikti jiems reikiamų žinių.

 

Rezultatai ir nauda

  • Projektas suteiks gilesnių žinių apie gamtosauginio ugdymo įtraukimą, taip pat išryškins neformaliojo mokymosi svarbą.  Padidins dalyvių įsitraukimą vietos bendruomenėje;
  • Padidins turistų ir kitų keliautojų socialinį informuotumą apie Baltijos ir Šiaurės šalių gamtos vertybes, kurie siekia keliauti atsakingai.
  • Skaitmeninių ekoturizmo produktų kūrimo gairės;
  • 6  ekoturai su aprašymais, sukurti mokymų dalyvių;
  • Apmokyta ne mažiau kaip 40 suaugusiųjų;
  • Straipsnis apie projekto pasiekimus ir sklaida;
  • Projekto logotipas, interneto svetainė, skaitmeninė brošiūra.

Vykdytojas

Klaipėdos valstybinė kolegija

Projekto partneriai

Karuskose (Estija)
Kurzeme Tourism Association (Latvija)
Kajaani University of Applied Sciences (Suomija)
Mobilizing Expertise (Švedija)

Atsakingas asmuo Klaipėdos valstybinėje kolegijoje

Projektų skyriaus specialistė Eglė Černeckienė, e.cerneckiene@kvk.lt

Paskutinis atnaujinimas: 2023-06-05
Spausdinimo versija