Pradinis Sveikatos mokslų fakultetasOdontologinė priežiūra

Odontologinė priežiūra

Studijų krypčių grupė
Sveikatos mokslai
Kvalifikacija
Sveikatos mokslų profesinis bakalauras, gydytojo odontologo padėjėjas
Forma ir apimtis
Nuolatinė (3 metai)
lietuvių, anglų
Kaina mokslo metams
NL 2200 €
Programos kodas
6531GX004

Kodėl verta studijuoti šią specialybę?

KVK įgyvendinamoje odontologinės priežiūros programoje ypatingas dėmesys skiriamas gebėjimų stiprinti pacientų burnos sveikatą, ugdymui. Studentai supažindinami su efektyvaus konsultavimo metodikomis, tokiomis kaip motyvacinis interviu. Studentai aktyviai dalyvauja kasmet Burnos sveikatos katedros organizuojamuose burnos ligų profilaktikos renginiuose, kur turi galimybę teorines žinias pritaikyti praktikoje. KVK odontologinės priežiūros programos studentai geba konsultuoti pacientus ne tik individualios burnos higienos klausimais, bet ir teikti mokslinių tyrimų rezultatais pagrįstus sveikatos stiprinimo patarimus.

Studijų aplinka

  • Ikiklinikinės praktikos laboratorija
  • Praktinio mokymo laboratorija
  • Sterilizacinė

Karjera

Absolventai gali dirbti gydytojo odontologo padėjėjais, kurie verčiasi gydytojo odontologo padėjėjo praktika asmens sveikatos priežiūros įstaigose, turinčiose licenciją gydytojo odontologo padėjėjo paslaugoms teikti.

Kontaktinis asmuo

Daugiau programų

Domina
studijos?

Ačiū už susidomėjimą!

Mūsų atstovai su tavimi susisieks artimiausiu metu

Studijų programos tikslas

Rengti aukštojo koleginio išsilavinimo odontologinės priežiūros specialistus, kurie komandoje su gydytojais odontologais ir burnos higienistais teiks burnos priežiūros paslaugas, apimančias asistavimą įvairių specializacijų gydytojams odontologams ir burnos higienistams, odontologinės priežiūros paslaugų teikimą pagal pacientų poreikius, standartizuotą burnos sveikatos būklės ir profilaktinių bei intervencinių procedūrų poreikio vertinimą, sistemingą individų ir bendruomenės burnos sveikatos ugdymą.

Dėstomi dalykai

Studijų dalykai (127 kreditai): Sveikatos filosofija / Sveikatos sociologija, Akademinis ir profesinis raštingumas, Bendravimo psichologija ir konfliktų valdymas, Profesinė etika ir bioetika, Burnos anatomija, mikrobiologija ir histologija, Specialybės užsienio kalba, Gydytojo odontologo padėjėjo darbo aplinka ir ergonomika, Įvadas į odontologiją, Bendroji anatomija ir fiziologija, Odontologinės medžiagos ir farmakologija, Vidaus ligos ir burnos patologija, Individualioji burnos higiena, Vaikų burnos ir dantų ligos, Infekcijos kontrolė odontologijoje, Bendroji biochemija ir imunologija, Kariesologija ir Endodontologija, Suaugusiųjų burnos ir dantų ligos, skausmo valdymas, Pirmoji medicinos pagalba ir injekcijos, Burnos sveikatos tyrimų metodai, Burnos ligų epidemiologija, Visuomenės sveikata, Burnos sveikatos stiprinimo kursinis darbas, Burnos gleivinės ligos ir periodontologija, Darbas komandoje ir modernusis asistavimas gydytojui odontologui, Darbo organizavimas ir kokybės vadyba odontologijos įstaigoje, Odontologinė radiologija, Ambulatorinė burnos chirurgija, Paciento burnos sveikatą stiprinančios elgsenos ugdymas, Darbas su specialiųjų poreikių turinčiais pacientais ir mobilioji odontologinė sveikatos priežiūra, Ortopedinė odontologija ir ortodontija.

Laisvai pasirenkamieji dalykai (9 kreditai).

Praktikos (35 kreditai): Darbo vietos priežiūros praktika, Infekcijos kontrolės ir burnos ligų profilaktikos praktika, Asistavimo praktika, Darbo komandoje praktika, Priešdiplominė praktika.

Numatomi studijų rezultatai

Programos absolventas:

  1. Kuria pasitikėjimu grįstus, nekonfliktiškus santykius su kolegomis, pacientais ir verslo partneriais, efektyviai dirba komandoje su įvairių specializacijų gydytojais odontologais, burnos higienistais ir visuomenės sveikatos specialistais.
  2. Demonstruoja darbo saugos ir higienos reikalavimų supratimą ir užtikrina pacientų etinių bei teisinių interesų apsaugą.
  3. Įvertina individualius pacientų poreikius, susijusius su burnos sveikata.
  4. Parengia darbo vietą gydytojui odontologui.
  5. Asistuoja gydytojui odontologui įvairių procedūrų atlikimo metu.
  6. Standartizuotai vertina bendruomenės burnos sveikatos būklę, intervencijų poreikį ir jų efektyvumą.
  7. Sistemingai ugdo individų ir bendruomenės burnos ir bendrą sveikatą.

Konkursinis balas

40%

Biologija

20%

Chemija arba matematika, arba informacinės technologijos arba fizika

20%

Bet kuris dalykas, nesutampantis su kitais konkursinio balo dalykais

20%

Lietuvių kalba ir literatūra